Zapraszamy na 5. Bydgoski Hackathon 2021, który odbędzie się 25-26 lutego 2022 r. Po ubiegłorocznej przygodzie z Hackathonem on line, wraca tradycyjna formuła spotkania „na żywo”. Tym razem miejscem rywalizacji programistów będą Młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

Konkurs jest organizowany już po raz piąty przez Bydgoski Klaster Informatyczny przy aktywnej współpracy bydgoskiej społeczności IT. Jego ideą jest propagowanie informatyki w Bydgoszczy oraz promowanie najzdolniejszych młodych programistów i najefektywniejszych zespołów biorących udział w turnieju, integracja środowiska branżowego oraz nawiązywania współpracy między przedsiębiorcami a instytucjami edukacyjnymi kształcącymi ich przyszłych pracowników. Dobór tematów (które są tajemnicą aż do oficjalnego rozpoczęcia turnieju) sprawia, że rozwiązania stworzone podczas tego wydarzenia mają szansę poprawić jakość cyfrowego życia mieszkańców naszego kraju.

Bydgoski Hackathon to spotkanie pasjonatów programowania. Uczestnicy mogą rejestrować się drużynowo. Po utworzeniu zespołów, uczestnicy przystępują do pracy – koncepcyjnej, twórczej, programistycznej – i w czasie 24h tworzą innowacyjne i pomysłowe rozwiązania. Sprzyjająca atmosfera pozwala pobudzić kreatywność uczestników oraz podzielić się wiedzą i doświadczeniem. W trakcie prac można liczyć na pomoc mentorów – doświadczonych programistów z firm zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Informatycznym.

Na wniosek uczestników poprzednich edycji, tegoroczny Hackathon rozszerzono o panel z zakresu prezentacji prac programistów, odbywający się przed rozpoczęciem drugiego dnia turnieju.

Sprawdź szczegóły i zapisz się na wydarzenie na stronie Bydgoskiego Klastra Informatycznego.

logo_Hack_pierwszy_2021
Podziel się z innymi:
Data publikacji: 15.11.2021
Translate »