W dniach 8-10 września 2015 r. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Bydgoszczy we współpracy z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego, organizują „Akademie Biznesu AIP Bydgoszcz”. Akademia Biznesu AIP jest skierowana na młodych startupowców oraz osoby, które dopiero myślą o założeniu swojego biznesu.

 

Akademia BiznesuCelem Akademii jest promowanie idei przedsiębiorczości wśród mieszkańców, zachęcenie do założenia własnego biznesu oraz edukowanie młodych przedsiębiorców przez zaproszonych ekspertów. Akademia jest podzielona na trzy części.

 

W pierwszym dniu zatytułowanym „Przekuj pasję w biznes” będą mieli wystąpienia:

  • Michał Wojtyna – „Od idei do biznesu. Jak zweryfikowaliśmy nasz pomysł na startup.”,
  • Marzena Cholerzyńska – „Odkryj w sobie potencjał na otwarcie firmy”.

 

Dzień drugi:

  • „Inspiruj się od najlepszych – im się udało”. Katarzyna Wardzała oraz Rafał Bełka będą mówić o możliwościach, pułapkach oraz zagrożeniach wynikających z prowadzenia własnego biznesu i dlaczego warto odważyć się na założenie firmy.

 

W dniu trzecim, „Kontroluj swój portfel. Czyli pomysł chłonny na środki”, wystąpienia będą mieli:

  • Joanna Poziemska – „Świetny pomysł kontra brak kapitału – jak najlepiej sfinansować swoje przedsięwzięcie?”
  • Wojciech Świtała – „Zarządzanie swoimi finansami. Kiedy oszczędzać, kiedy inwestować.”

 

Akademia Biznesu AIP Bydgoszcz realizowana jest w ramach „Szkoły Biznesu” Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego będzie odbywać się w godzinach 17:00-20:00 przy ulicy Mennica 6 w Bydgoszczy. Wstęp na Akademię jest bezpłatny i dla wszystkich chętnych. Obowiązują zapisy, istnieje możliwość zapisania się na poszczególny dzień.

 

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego realizuje niekomercyjny projekt pn. „Szkoła Biznesu”, który wspiera przedsiębiorczość w Bydgoszczy, poprzez organizację szkoleń, warsztatów i seminariów, rozwijając kompetencje osobiste oraz zawodowe przedsiębiorców, pracowników i osób, które zamierzają założyć własną firmę. Ideą tego projektu jest umożliwienie przedsiębiorcom, jak i ich pracownikom dokształcanie się oraz rozwijanie w dziedzinach związanych z zarządzaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Celem organizowanych przez BARR spotkań jest połączenie praktyki z doświadczeniem i teorią.

 

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) Bydgoszcz są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla start-upów. AIP umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki.

 

Wydarzenie można śledzić – https://www.facebook.com/events/1624311694496934/

Wszelkich informacji udzielają:
Karolina Nowakowska – karolina.nowakowska@inkubatory.pl

Paweł Tomaszewski – pawel.tomaszewski@inkubatory.pl
https://www.facebook.com/aipBydgoszcz

Data publikacji: 26.08.2015
Translate »