[well anim=”” boxbgcolor=””]

Atos, międzynarodowy lider branży usług cyfrowych, we współpracy z VI Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy zainicjował pionierski program partnerski o nazwie Atos Excellence Program. Celem tego projektu jest przeprowadzenie serii szkoleń dla wybranych uczniów Liceum przy jednoczesnym wprowadzeniu ich do pracy w branży IT.

 

 

Trzydzieścioro najzdolniejszych uczniów VI LO z klas I i II o profilach matematyczno-informatycznym oraz politechnicznym rozpoczęło w listopadzie 2015 roku pierwszy etap programu składający się z serii wstępnych szkoleń technicznych, miękkich oraz szkoleń z zakresu języka angielskiego – biznesowego i technicznego. Jest to faza ogólna mająca na celu wprowadzenie i poznanie zainteresowań uczestników, a tym samym umożliwienie płynnego przejścia do kolejnej części. Będzie to już bardziej wymagający etap, zarówno pod kątem merytorycznym, jak i ze względu na intensywność kursów. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy z dedykowanym programem zajęć technicznych nakierowanym na zdobywanie konkretnych umiejętności, m.in. z zakresu monitorowania infrastruktury klienckiej, rozwiązywania problemów związanych z serwerami, bazami danych, aplikacjami, a także wsparcia technicznego dla klienta w obszarze sieci komputerowych. Będą kontynuować równocześnie kurs języka angielskiego w zwiększonym wymiarze godzinowym.

 

 

Co nas wyróżnia?

Indywidualne podejście oraz przystosowanie pakietu szkoleń do programu nauczania. Przywiązujemy dużą uwagę do konstruowania zajęć odpowiadających zainteresowaniom licealistów, aby pod patronatem Atos mogli rozwijać się w wybranych przez siebie kierunkach. Zależy nam także na praktycznym wymiarze, dlatego nie powielamy informacji znanych uczniom ze szkoły. Przekazujemy wiedzę i umiejętności wykorzystywane w codziennej pracy przez specjalistów Atos. Wszystkie zajęcia odbywają się w naszych biurach i prowadzone są przez pracowników, chcemy bowiem umożliwić licealistom zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych, poznanie sposobu pracy i kultury organizacyjnej firmy.

Rozwój pod okiem osobistego mentora

Uczestników Atos Excellence Program zainteresowanych dalszym rozwojem Atos zaprasza na miesięczne płatne praktyki wakacyjne, podczas których pod okiem przydzielonych im mentorów będą mogli wykorzystać wiedzę zdobytą w dwóch poprzednich etapach. Celem programu jest wyłonienie i przyciągnięcie do Atos talentów, a także promowanie wśród młodzieży możliwości pracy w branży IT jako ciekawej, perspektywicznej i różnorodnej ścieżki kariery.

Pierwsze sukcesy programu

Mimo że program niedawno się rozpoczął, już teraz jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Po pierwsze zainteresowanie propozycją Atos przerosło nasze oczekiwania (chęć udziału wyraziło ok. 80 uczniów, czyli mniej więcej połowa osób, którym program został zaprezentowany). Po drugie uczestnicy są bardzo zaangażowani i usatysfakcjonowani dotychczasowymi szkoleniami. Jesteśmy pod wrażeniem ich dojrzałości oraz wytrwałości połączonej z chęcią zdobywania nowych umiejętności. W związku z powyższym przewidujemy kontynuację Atos Excellence Program w kolejnych latach.

O Atos

Atos SE (Societas Europaea) to międzynarodowy lider w branży usług informatycznych, osiągający roczne przychody na poziomie 12 mld EUR i zatrudniający około 100 000 pracowników w 72 krajach. Obsługując klientów z całego świata, Atos dostarcza usługi w obszarze usług konsultingowych i technologicznych; integracji systemów i usług zarządzanych, outsourcingu procesów biznesowych; jak również Cloud, Big Data, rozwiązań Security oraz usług transakcyjnych za pośrednictwem Wordline, spółkę grupy Atos będącą Europejskim liderem w obszarze usług płatniczych. Czerpiąc z międzynarodowego doświadczenia w IT, Atos obsługuje klientów z sektora przemysłowego, handlu i usług, publicznego, ochrony zdrowia i transportu, finansowego, telekomunikacyjnego, mediów i użyteczności publicznej.

Atos pomaga w tworzeniu przedsiębiorstw przyszłości. Jest światowym partnerem informatycznym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Jest spółką notowaną na giełdzie NYSE Euronext Paris. Działa pod markami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify i Worldline.

W Polsce Atos działa od 2000 roku. W ramach grupy Atos w lokalizacjach w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Krakowie pracuje ponad 4000 osób.

Data publikacji: 25.02.2016
Translate »