[well anim=”” boxbgcolor=””]

Atos, międzynarodowa firma z obszaru usług cyfrowych, otworzyła strefę relaksu dla studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki UTP na studentów czekają wygodne pufy, stoliki, fototapeta z przyjaznym krajobrazem, a także tablica informacyjna, na której znaleźć można aktualne oferty pracy oraz informacje o projektach firmy Atos dedykowanych studentom. Z myślą o studiujących osobach odmieniliśmy fragment wydziału WTIiE UTP, czyniąc z niego doskonałe miejsce do odpoczynku. Jest to pierwszy taki projekt realizowany przez firmę Atos, który mamy nadzieję będzie cieszył się dużą popularnością – mówi Patrycja Kublik, Head of Recruitment & Employer Branding w Atos Poland Global Delivery Center.

Firma Atos od wielu lat współpracuje z bydgoską uczelnią. Aktywnie działa tu Ambasador firmy, odbywają się spotkania z praktykami, a także otwarte zostały studia podyplomowe pod patronatem firmy. Współpraca pomiędzy UTP a Atos to bardzo pozytywny przykład relacji uczelni z biznesem. Firma jest widoczna na uczelni, nawiązuje kontakt z potencjalnymi przyszłymi pracownikami, a poprzez wkład zarówno w dydaktykę uczelnianą, jak i tego typu projekty, może liczyć na wykształconych kandydatów do pracy – mówi dr inż. Tomasz Marciniak, Prodziekan ds. współpracy z gospodarką.

 

O Atos
Atos SE (Societas Europaea) to międzynarodowy lider w branży usług informatycznych, osiągający roczne przychody na poziomie 12 mld EUR i zatrudniający około 100 000 pracowników w 72 krajach. Obsługując klientów z całego świata, Atos dostarcza usługi w obszarze usług konsultingowych i technologicznych; integracji systemów i usług zarządzanych, outsourcingu procesów biznesowych; jak również Cloud, Big Data, rozwiązań Security oraz usług transakcyjnych za pośrednictwem Wordline, spółkę grupy Atos będącą Europejskim liderem w obszarze usług płatniczych. Czerpiąc z międzynarodowego doświadczenia w IT, Atos obsługuje klientów z sektora przemysłowego, handlu i usług, publicznego, ochrony zdrowia i transportu, finansowego, telekomunikacyjnego, mediów i użyteczności publicznej.
Atos pomaga w tworzeniu przedsiębiorstw przyszłości. Jest światowym partnerem informatycznym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Jest spółką notowaną na giełdzie NYSE Euronext Paris. Działa pod markami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify i Worldline.
W Polsce Atos działa od 2000 roku. W ramach grupy Atos w lokalizacjach w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Krakowie pracuje ponad 4000 osób.

 

Informacja prasowa, 16.02.2016

Data publikacji: 18.02.2016
Translate »