W dniach 23-28 kwietnia Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego bierze udział w jednych z najważniejszych i największych wydarzeń branży przemysłowej na świecie – Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2017. Hasłem przewodnim tegorocznej wystawy jest „Integrated Industry – Creating Value”, czyli „zintegrowany przemysł – tworzenie wartości”.

Przedstawiciel Agencji w trakcie uzgodnionych spotkań prezentuje ofertę inwestycyjną miasta Bydgoszczy wytypowanym przedstawicielom przemysłu z następujących branż:

 

– automatyka i robotyka przemysłowa (Przemysł 4.0),

– sterowanie, komunikacja oraz oprogramowanie dla przemysłu,

– automatyzacja dostaw

– zintegrowane systemy energetyczne i mobilność.

– napędy i pneumatyka

W tym roku Krajem Partnerskim wydarzenia jest Polska, w minionym były to USA ,a w 2015 Wielka Brytania. W całych targach uczestniczy ok. 200 przedsiębiorstw z naszego kraju. Bydgoskie firmy reprezentują: Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego „STOMIL” oraz firma MAXBELT Janusz Rak. Z kolei polskie start-upy zaprezentują specjalistom z całego świata swoje gotowe produkty, pomysły, wizje i innowacyjne projekty.

Hannover Messe jest wystawą o tyle szczególną, że prezentowane są na niej produkty i rozwiązania obejmujące praktycznie cały łańcuch wytwarzania w przemyśle.

 

Targi hanowerskie to 24 hale oraz szereg pawilonów wystawowych o sumarycznej powierzchni ekspozycyjnej wynoszącej około 400 tys. m², przy czym wystawa podzielona jest tematycznie na kilka obszarów.

 

W targach udział bierze ponad 6.800 wystawców z ca. 70 krajów.

Data publikacji: 26.04.2017
Translate »