W dniach 19-22 października 2016 r. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego uczestniczyła w XX Międzynarodowych Targach Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K2016, które odbyły się w Düsseldorfie (Niemcy). We wspólnym wyjeździe zorganizowanym przez Bydgoski Klaster Przemysłowy uczestniczyli przedstawiciele 11 firm członkowskich Klastra, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Targi K2016 zgromadziły blisko 3.000 wystawców. Każda edycja targów jest organizowana co trzy lata, jest to najważniejsze wydarzenie w branży tworzyw sztucznych oraz miejsce wymiany inspirujących idei i podejmowania kluczowych dla firm decyzji. Poprzednią edycję targów odwiedziło 218.000 zwiedzających. Główne obszary zainteresowania wystawców oraz odwiedzających to: surowce i dodatki; produkty, elementy techniczne i tworzywa wzmocnione; maszyny i sprzęt pomocniczy dla branży tworzyw i gumy oraz usługi.

 

Przedsiębiorcy odwiedzający targi w Düsseldorfie mieli szansę zapoznać się z pełnym przeglądem światowych rozwiązań dla branży tworzyw sztucznych i gumy. Targi K znane są z orientacji na różnorodność oraz innowacje, jest to wydarzenie na światowym poziomie dla wszystkich uczestników rynku poszukujących nowych rozwiązań.

Data publikacji: 24.10.2016
Translate »