targiPolagra to jedna z największych specjalistycznych imprez spożywczych w tej części Europy. Ponad kilkuset wystawców z całego świata prezentujących najnowsze rozwiązania technologiczne w procesie produkcji i przetwarzania żywności eksponuje swe produkty na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Polscy i zagraniczni producenci żywności przedstawiają kilkutysięcznej rzeszy zwiedzających zarówno obecne trendy kulinarne, jak i markowe, oparte na regionalnej tradycji wyroby z mięsa, owoców i warzyw.

 

targiObecnie udział produktów spożywczych w Polskim eksporcie wynosi 13%, co daje drugie miejsce wyprzedzając chociażby przemysł chemiczny.  W ubiegłym roku nadwyżka eksportu produktów rolno-spożywczych wyniosła 6,6 mld euro, co oznacza 20% wzrost. Obecnie 30% naszej żywności eksportujemy do ponad 70 krajów świata.

 

Wśród wystawców nie zabrakło rodzimych firm, jak Cukiernia Sowa czy przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Bydgoszczy, takich jak Garos Polska czy Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol”.

 

Ofertę inwestycyjną Bydgoszczy dla sektora spożywczego prezentowała również Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego, przedstawiając tereny inwestycyjne, potencjał kadrowy oraz zachęty dostępne na terenie miasta dla nowych i obecnych inwestorów.

Data publikacji: 23.09.2015
Translate »