Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza na wydarzenie „Business Mixer AIP Bydgoszcz”, które odbędzie się  28.06.2016 o godzinie 18.00 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury przy Pl. Kościeleckich 6. Organizatorem wydarzenia są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego współpracuje z AIP, realizując wspólne przedsięwzięcia, między innymi „Spotkania z przedsiębiorczością”.

Gościem specjalnym spotkania będzie Tomasz Kierul z Softblue SA – spółki notowanej na New Connect. Softblue SA jako jedna z nielicznych firm w Polsce jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej. Ma na swoim koncie wiele sukcesów biznesowych i ciekawych projektów takich jak AirDron – bezzałogowy samolot monitorujący poziom zanieczyszczenia powietrza, czy SoftAR – rozszerzona rzeczywistość, która jest wirtualnym odzwierciedleniem realnych obiektów wymodelowanych komputerowo w technologii trójwymiarowej animacji. Tomasz Kierul jest pasjonatem informatyki, który swoją wiedzę i zdolności przełożył na biznes. Jest  doskonałym przykładem jak pasję można zmienić w biznes.

Po wystąpieniu gościa specjalnego zaprezentują się trzy startupy działające w ramach AIP. Opowiedzą o codziennej pracy, jak zaczynali swoją przygodę z własną firmą i skąd wzięli pomysł na biznes. Będą to:

 

Inga Pacholczyk: Startup Frajda – specjalistka/pedagog, która uczy dzieci robotyki w oparciu o program Lego Education oraz prowadzi zajęcia z przedsiębiorczości dla najmłodszych,

 

Damian Bławat i Łukasz Jankowski: Startup Pass – swoją pasję do sportu przełożyli na branżę IT tworząc aplikację do jakościowej analizy wideo faz gry, stałych fragmentów gry oraz indywidualnych działań zawodników na poszczególnych pozycjach,

 

Michał Pudło i Tomasz Rumiński: Startup Zero Tremy –zmieniają sposób myślenia, rozszerzają wiedzę ludzi i stwarzają warunki do eksperymentowania, czyli organizują szkolenia z emisji głosu i poprawy wizerunku.

Podczas spotkania goście poznają także projekt Platformy Startowe, który daje możliwość uzyskania pomocy w realizacji pomysłów biznesowych dzięki ciekawemu modelowi wsparcia, który zakończyć może inwestycją nawet 800.000 zł.

 

Zapisy droga mailową: aipbydgoszcz@inkubatory.pl

 

Na zakończenie spotkania będzie czas na networking przy poczęstunku.

Data:  28.06.2016 r.
Miejsce: KPCK
Pl. Kościeleckich 6
Bydgoszcz

Data publikacji: 21.06.2016
Translate »