Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza do udziału w misji gospodarczej do Dubaju na 36. edycję  GITEX Technology Week. Organizatorem misji jest Emirates & Europe Business Development Cluster. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-20 października 2016 roku w Dubai World Trade Centre.

Celem misji jest promocja polskich firm zajmujących się startupami oraz innowacyjnymi technologiami. Targi GITEX, to jedno z najważniejszych wydarzeń technologicznych na świecie, będących okazją do wymiany informacji i dyskusji o innowacjach technologicznych pomiędzy przedstawicielami globalnych inwestorów, menagerów i startupów. Organizowane przedsięwzięcie będzie świetną okazją do spotkania partnerów biznesowych, jak również poznania możliwości rozwoju dla polskich firm na rynku ZEA.

 

Emirates & Europe Business Development Cluster to organizacja biznesowa, której nadrzędnym celem jest wspieranie inicjatyw mające na celu wzrost liczby inwestycji międzynarodowych oraz rozwój handlu na linii Europa – Zjednoczone Emiraty Arabskie. Swą działalność opiera również na kojarzeniu i wspieraniu podmiotów zrzeszonych i instytucji państwowych: przedsiębiorstw, jednostek rządowych oraz środowisk naukowych i naukowo-badawczych zainteresowanych współpracą inwestycyjną. Klaster powstał w celu usprawnienia komunikacji między obydwoma rynkami oraz w celu promowania współpracy i integracji kulturowej. Zajmuje się również organizacją wydarzeń popularyzujących partnerstwo europejsko-emirackie.

W programie znajduje się 60 sesji mentorskich. Podczas targów przewidziano także nagrody o łącznej wartości 1 000 000 dolarów dla najlepszych startupów. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie startupy zarówno we wczesnej jak i zaawansowanej fazie rozwoju, które reprezentują kategorie:

 

 1. Rozszerzona i Wirtualna Rzeczywistość
 2. Media i Reklama
 3. Bankowość i Finanse
 4. Edukacja
 5. Zdrowie
 6. Turystyka
 7. Wearables
 8. Sprzedaż detaliczna
 9. Inteligentne Miasta
 10. Drony i Robotyka
 11. Halal
 12. Transport

50 najlepszych startupów, które złożą podanie, będzie mogło zaprezentować się przed wybitnymi inwestorami, wpływowymi mediami, przedsiębiorcami o ugruntowanej pozycji na rynku oraz tysiącami uczestników.

 

W konkursie Startup Pitch udział weźmie 50+ podmiotów. Będą one przedstawiać swoje firmy na scenie w dniach 16, 17, 18 października. Po drugim dniu wyłonionych zostanie 15 najlepszych firm, które wezmą udział w finale rano 18 października.

 

Najlepszy z najlepszych otrzyma nagrodę w wysokości 500 000 AED oraz możliwość udziału w 2-tygodniowym programie stażowym w wiodących firmach technologicznych, instytucjach rządowych.

Dodatkowo przewidziano nagrody o łącznej wartości USD 500 000 w następujących kategoriach:

 

Best International Start Up

Best Arab Start Up

Best Woman Start Up

Best Youth Start Up

Best Category Winner

Koszt wystawienia startupu:  2 000 USD

 

Kwota obejmuje:

Powierzchnię wystawienniczą ok. 6 m2

Internet 1Mb/s

Branding

Oświetlenie

Gniazdko do ładowania laptopa

 

Wspomniana kwota jest całkowitym kosztem jaki ponoszą startupy za udział w Targach, nie obejmuje przelotów oraz noclegów.

Zgłoszenia należy poprzez formularz elektroniczny pod adresem:

 

 

http://investpl.eu/zgloszenia/startupy

 

Zgłoszenie startupu na stronie internetowej nie jest równoznaczne z akceptacją. Informacje dotyczącą zakwalifikowania startupu na wydarzenie zarejestrowani uczestnicy otrzymają do 30.07.16 r.

Data publikacji: 01.07.2016
Translate »