[well anim=”” boxbgcolor=””]

Po dłuższej przerwie wakacyjnej nastąpi ciąg dalszy projektu Maj MAM – czyli spotkania klubu przedsiębiorczych mam pn. Biznes MAMY w Ratuszu. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się we wtorek (3 listopada) poświęcone będzie współpracy, nawiązywaniu relacji i networkingowi biznesowemu. Spotkania z cyklu Biznes MAMY, na które można przyjść z dzieckiem będą odbywać się raz w miesiącu z inicjatywy Prezydenta Miasta Bydgoszczy pod patronetem Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

Biznes MAMY to ciąg dalszy projektu Maj MAM, który został zrealizowany po raz pierwszy w maju 2013 roku. Od tamtej pory odbyły się już trzy edycje „Maja MAM” i ponad 20 spotkań z cyklu Biznes MAMY. Celem projektu było i jest przede wszystkim promowanie aktywności i przedsiębiorczości młodych kobiet – mam w Bydgoszczy, promowanie samozatrudnienia i powrotu na rynek pracy, wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom młodych kobiet przez Miasto, rozpoznanie przeszkód, które napotykają na swojej drodze do własnego biznesu, promocja aktywnego i świadomego macierzyństwa. Tytułowe biznes mamy, to nie żadne „bizneswomen”. To dziewczyny, które mają pomysł, ale nie wiedzą od czego zacząć. Wartością każdego ze spotkań jest również to, że uczestniczki poznają się nawzajem, nawiązują relacje i współpracę biznesową, a czasami nawet przyjaźnie prywatne.

Sprawdzona formuła półtoragodzinnych warsztatów, spotkań i szkoleń, w których mogą uczestniczyć rodzice z dziećmi jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą realizować się w swoim biznesie i jednocześnie w pełni uczestniczyć w wychowaniu potomstwa. Dzieci w czasie spotkań pozostają na sali w pobliżu mam, ale opiekują się animatorki – wolontariuszki z Wolontariatu Miejskiego, aby mamy mogły się skupić na dyskusji. Gościom specjalnym  prowadzącym warsztaty nie przeszkadza, że nie ma „absolutnej ciszy”. Dla najmłodszych przygotowana jest strefa bez butów i przewijak.

 

Spotkania z cyklu Biznes MAM za każdym razem rozpoczynają się częścią merytoryczną z zakresu marketingu, reklamy, relacji interpersonalnych, wizerunku, prawa, księgowości itp. przygotowaną przez Urząd Miasta i BARR, a następnie jest czas na rozmowę, pytania, wymianę doświadczeń.

 

Na najbliższym wtorkowym spotkaniu 3 listopada o godz. 16.30 w Urzędzie Miasta w Bydgoszczy w sali nr 5 (ul. Jezuicka 1) biznes MAMY dowiedzą się DLACZEGO RELACJE, WSPÓLPRACA, czyli tzw. NETWORKING jest ważny w biznesie oraz jak promować się w INTERNECIE. Gośćmi specjalnymi będą: Kasia STRANZ oraz Kasia SKOCZYLAS z Centrum Nowoczesnej Mamy w Bydgoszczy.

 

ZAPRASZAMY!

Data publikacji: 29.10.2015
Translate »