[well anim=”” boxbgcolor=””]

Bydgoski Klaster Przemysłowy uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego (KKK). Ten sukces to nie tylko prestiż, ale również nowe możliwości dla członków Klastra – m.in. udział w konkursach dedykowanych wyłącznie dla KKK (internacjonalizacja działań), dodatkowe punkty dla Członków w konkursach na działania B+R, udział w misjach gospodarczych itp.

 

Klastry mające status KKK to podmioty o istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej. W tym roku przeprowadzony został drugi nabór wniosków w konkursie dla klastrów ubiegających się o ten status. W pierwszej edycji, w 2015 r., status KKK przyznano siedmiu klastrom.

 

Bydgoski Klaster Przemysłowy to jeden z najstarszych klastrów w Polsce, powstał w 2006 r. Skupia firmy z branży narzędziowej (produkcja form wtryskowych i narzędzi specjalnych) oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych, a także szereg instytucji okołobiznesowych, w tym uczelnie, jednostki badawczo-rozwojowe, urzędy, stowarzyszenia przedsiębiorców i fundusz poręczeniowy.

Bydgoski Klaster Przemysłowy
Bydgoski Klaster Przemysłowy

Bydgoski Klaster Przemysłowy może pochwalić się między innymi współpracą z branżowymi klastrami zagranicznymi z całej Europy, uzyskaniem certyfikatu zarzadzania klastrem „Bronze Label”, a także udziałem w projektach międzynarodowych.

 

Sukces Klastra to także sukces jego Członków oraz całej branży narzędziowo-przetwórczej, którego region kujawsko-pomorski jest największym zagłębiem w Polsce (w samej Bydgoszczy działa około 200 firm). To także promocja Bydgoszczy i regionu na arenie krajowej i międzynarodowej.

 

Przedsiębiorstwa zrzeszone w Klastrze oferują wysokiej jakości formy wtryskowe i inne narzędzia do przetwórstwa, jak również zajmują się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych dla szeregu branż, m.in. AGD, spożywczej, medycznej, samochodowej, kosmetycznej, opakowaniowej itp. Członkowie Klastra współpracują z najbardziej znanymi koncernami na Świecie: AUDI, VW, Avon, L’Oreal, ALGIDA, IKEA, HENKEL czy Revell.

 

Okazją do bliższego poznania branży i jej specyfiki będą organizowane przez Klaster wspólnie z Targami w Krakowie sp. z o.o. Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, które odbędą się w Bydgoszczy w kwietniu 2017 roku.

Data publikacji: 27.10.2016
Translate »