[well anim=”” boxbgcolor=””]

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego rozpoczyna kolejną edycję programu Bydgoszcz Szuka Talentów. Projekt jest realizowany w partnerstwie z Wyższą Szkołą Gospodarki, Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, Project Management Institute – Poland Chapter oraz bydgoskimi firmami Atos IT Services, T Komp Tomasz Kruszewski i SDL Poland. W jesienno-zimowej edycji warsztaty w ramach Bydgoszcz Szuka Talentów realizowane będą w dwóch tematach dla programistów (z firmą T Komp) oraz z zarządzania projektami (z Atos oraz SDL Poland). Uczestnicy nie ponoszą opłat za udział w warsztatach.

 

Warsztaty dla programistów poprowadzą eksperci z UKW, którzy zapoznają uczestników z podstawami pisania aplikacji webowych w środowisku .NET. Podczas warsztatów będzie wykorzystane narzędzie Visual Studio 2015 Community Edition. Efektem szkolenia będzie nabycie przez uczestników umiejętności samodzielnego rozwiązania prostego zadania programistycznego w technologii ASP.Net.

 

Z kolei warsztaty z zarządzania projektami będą prowadzone przez specjalistów Project Management Institute, którzy przybliżą tematykę zarządzania projektami w środowisku międzynarodowym: wprowadzenie do zarządzania projektami, budżet projektowy i kontrola projektu, ryzyko w projekcie i wprowadzanie zmian, komunikacja w projekcie oraz obsługa MS Project.

 

Warsztaty będą realizowane w trzech odrębnych czterodniowych cyklach, zgodnie z zapotrzebowaniem każdej z firm. Każdy z warsztatów zakończy się konkursem na najlepszy projekt. Dla laureatów do wygrania są umowy o pracę w Atos IT Services (co najmniej 2 finalistów), SDL Poland (co najmniej 1 finalista) oraz płatne trzymiesięczne staże w T Komp (minimum 3 finalistów).

 

Nie ma na co czekać, warto już zaplanować swój czas i zdecydować się. Aby zgłosić udział w warsztatach, należy zarejestrować się on-line (linki poniżej). Warsztaty odbędą się w następujących terminach:

 

  • T Komp (12-13.11.2016 oraz 18-19.11.2016)link
  • Atos IT Services (26-29.11.2016)link

(Prosimy o zgłoszenia zawierające CV, w temacie wpisując „Bydgoszcz Szuka Talentów”)

 

Uczestnictwo w bezpłatnych warsztatach dla programistów oraz z zarządzania projektami jest doskonałym sposobem na zdobycie dodatkowych kwalifikacji.

 

Po więcej informacji zapraszamy na:

https://barr.pl/bydgoszcz-szuka-talentow/

Co warto wiedzieć o Partnerach projektu:

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o.o. to instytucja otoczenia biznesu, spółka publiczna działająca na zasadach „non profit”. Powołana została w 2013 roku przez Miasto Bydgoszcz, w celu szeroko rozumianego wsparcia inwestorów i przedsiębiorców oraz  promocji gospodarczej. Zadania Agencji koncentrują się na kompleksowym wsparciu procesów inwestycyjnych w mieście, na każdym etapie ich realizacji, a także pomocy dla przedsiębiorców w ramach opieki poinwestycyjnej. Działania podejmowane przez spółkę służą przyciąganiu nowych inwestycji tworzących nowe miejsca pracy, promocji gospodarczej miasta Bydgoszczy oraz stymulowaniu lokalnej gospodarki w tym kreowaniu postaw przedsiębiorczych. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego jest efektem konsekwentnie realizowanej polityki wsparcia inwestycji i przedsiębiorców przez Miasto Bydgoszcz.

T Komp działa od połowy lat 90 w Bydgoszczy. Początkowo skupiał się na tworzeniu oprogramowania wspomagającego firmy działające w zgodzie z wytycznymi norm ISO. Program został wdrożony w kilkuset przedsiębiorstwach (średnie i duże firmy), a jego uniwersalność pozwala dostarczać rozwiązania do wielu branż. W ostatnich latach T Komp znacząco zwiększył swój zakres oferty i obecnie program wykorzystywany jest wszędzie tam gdzie mowa o wspomaganiu obiegu informacji. Klientami są działy jakości, sprzedaży, HR, księgowości, SCM, prawne, produkcji i inne. T Komp tworzy grupa pasjonatów, zaangażowanych w swoją pracę. Każde nowe wdrożenie to dla nas nowe doświadczenie i szansa na rozwój produktów i firmy.

 

Więcej informacji: www.tkomp.pl

Atos to międzynarodowy lider w branży usług informatycznych, zatrudniający 100 000 pracowników w 72 krajach. W Polsce Atos istnieje od 2000 roku. Firma oferuje usługi zarządzania infrastrukturą IT, integrację systemów informatycznych, outsourcing i doradztwo. Atos został czterokrotnie nagrodzony certyfikatem Najlepsze Miejsca Pracy w Polsce, zajmując czołowe pozycje w rankingu Great Place to Work® Institute. Atos jest wyłącznym światowym partnerem IT Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.

 

Więcej informacji na: pl.atos.net/kariera

SDL Poland jest  jednym z światowych liderów w zakresie tłumaczeń i globalnego zarządzania treścią. Firma od ponad 20 lat pomaga przedsiębiorstwom w budowaniu relacji z klientami bez względu na język, kulturę czy sposób komunikacji. SDL ma ponad 1500 klientów korporacyjnych, 400 partnerów oraz 55 biur w 38 krajach na całym świecie, w tym jedyne polskie biuro w Bydgoszczy. W polskim oddziale pracują m.in. wykwalifikowani tłumacze, specjaliści wsparcia technicznego, specjaliści DTP oraz koordynatorzy projektów. SDL co roku otwiera swoje drzwi dla kolejnych kandydatów, dając szansę na stabilne zatrudnienie i rozwój kariery w międzynarodowym środowisku.

 

Więcej informacji: sdl.com

PMI (Project Management Institute) to wiodąca międzynarodowa organizacja non-profit, zrzeszająca profesjonalistów, entuzjastów oraz początkujących praktyków zarządzania projektami. PMI istnieje od 1969 roku i skupia ponad 450 000 członków w 280 oddziałach na całym świecie. PMI Oddział Kujawsko-Pomorski działa od 2013 roku. Wraz z partnerami organizuje seminaria oraz warsztaty promujące najlepsze praktyki zarządzania projektami. Współpracuje ze środowiskiem biznesowym, ośrodkami akademickimi i wieloma instytucjami w regionie. Dzięki wolontariuszom i sponsorom z powodzeniem zrealizowano m.in. charytatywny projekt Junior Camp. ‎

 

Więcej informacji na www.pmi.org.pl.

Wyższa Szkoła Gospodarki jest najstarszą niepubliczną Uczelnią w Bydgoszczy – od ponad 25 lat prowadzi działalność edukacyjną, której filarami są umiejętności i kompetencje, nadając im wymiar akademicki. WSG to nie tylko studia licencjackie, magisterskie i inżynierskie to ponad 40 programów we wszystkich dziedzinach kształcenia akademickiego. Priorytetem dla Uczelni jest nieustanny rozwój i kształcenie na wszystkich możliwych szczeblach naukowych. Studenci mogą skorzystać z oferty studiów podyplomowych,  certyfikowanych kursów i szkoleń, studium doktorskiego oraz studiów menedżerskich MBA.

 

Więcej informacji: www.wsg.byd.pl

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest jednym z młodszych szerokoprofilowych uniwersytetów w kraju, w tym charakterze zaczął działalność 1. września 2005 roku, ale stoi za nim czterdziestoletnia tradycja bydgoskich uczelni. UKW jest dynamicznie rozwijającą się uczelnią, największą w mieście i drugą w regionie kujawsko-pomorskim, zarówno pod względem liczby profesorów, liczby oferowanych kierunków studiów i form kształcenia, jak również pod względem liczby studentów i absolwentów.

 

Więcej informacji: www.ukw.edu.pl

Data publikacji: 04.10.2016
Translate »