Bydgoszcz walczy o tytuł najdynamiczniej rozwijającego się miasta w konkursie CEE Business Services Awards 2020. Obecność naszego miasta w tym konkursie na tzw. krótkiej liście nominowanych podkreśla znaczenie Bydgoszczy dla rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce w ostatnim roku.

 

Firmy reprezentujące bydgoski sektor BPO/SSC nie ustają w rozwoju. W 2019 roku przedsiębiorstwa te stworzyły w Bydgoszczy ponad 620 nowych miejsc pracy, generując tym samym ok. 6-procentowy wzrost zatrudnienia w sektorze, które obecnie kształtuje się na poziomie ok. 11 300 osób. Wyróżnikiem Bydgoszczy jest także specjalizacja miasta w branży usług IT (ok. 80% udziału w zatrudnieniu w sektorze BPO/SSC), dostęp do wykwalifikowanych kadr, a także rosnący i coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów rynek nowoczesnych powierzchni biurowych. Inwestorzy doceniają również dobry klimat dla rozwijania biznesu w Bydgoszczy oraz wsparcie ze strony miasta i Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

CEE Business Services Awards to doroczny konkurs, w którym międzynarodowe jury wybiera najlepsze organizacje, osobistości i wydarzenia z branży BPO/SSC. Specjalne wyróżnienia przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie rozwoju i promocji sektora nowoczesnych usług dla biznesu. To już 8. edycja tego przedsięwzięcia, które organizowane jest przez CEE Business Media Inc. Kapituła konkursu składa się z 28 przedstawicieli największych firm i organizacji branżowych, którzy w niezależnym głosowaniu zdecydują o przyznaniu prestiżowych wyróżnień. Zostaną one wręczone podczas uroczystej gali 30 stycznia 2020 r. w Warszawie, gdzie zgromadzi się ponad 300 przedstawicieli największych firm outsourcingowych z Polski i świata, rozwijających swą działalność w centralnej i wschodniej Europie.

 

Warto przypomnieć, że Bydgoszcz otrzymała już dwukrotnie nagrodę w tym konkursie w latach 2016 i 2019, w kategorii Emerging City of the Year. Tym bardziej cieszy nas wyróżnienie Bydgoszczy w nowej kategorii Most “Dynamically Developing” City – Poland, w której oprócz naszego miasta na tzw. krótkiej liście znalazły się takie ośrodki jak: Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Trójmiasto i Wrocław.

 

Pełen wykaz 101 osób, organizacji i miast wyróżnionych we wszystkich 26 kategoriach konkursu można sprawdzić TUTAJ.

Data publikacji: 08.01.2020
Translate »