Informacja prasowa

 

Z przyjemnością informujemy, że Miasto Bydgoszcz znalazło się w gronie trzech finalistów prestiżowego konkursu Tourism for Tomorrow, w kategorii destynacja, organizowanego przez World Travel & Tourism Council (Światowa Rada Podróży i Turystyki). To pierwsze takie wyróżnienie dla Polski w 13-letniej historii konkursu.

Nagroda Tourism for Tomorrow przyznawana jest co roku w pięciu kategoriach: Społeczność, Destynacja, Środowisko, Innowacje oraz Ludzie. Jej celem jest promocja dobrych praktyk związanych ze zrównoważoną turystyką, opartych na działaniach przyjaznych środowisku, wspieraniu kulturowego i naturalnego dziedzictwa dla osiągnięcia bezpośrednich korzyści społecznych i ekonomicznych dla mieszkańców danej destynacji turystycznej. W ubiegłych latach nagrodę w kategorii destynacja otrzymały: Parkstad Limburg, Holandia (2016); Lublana, Słowenia (2015); Costa Navarino, Grecja (2014).

 

World Travel & Tourism Council to jedyna organizacja o zasięgu światowym reprezentująca prywatny sektor turystyczny. Jej członkami są liderzy światowych przedsiębiorstw branży turystycznej, takich jak linie lotnicze, sieci hotelowe, lotniska, touroperatorzy, portale rezerwacyjne.

 

Na podstawie nadesłanych aplikacji konkursowych eksperci WTTC wybrali po trzech finalistów w każdej kategorii. Bydgoska aplikacja dotyczy rewitalizacji Brdy i przywracania jej funkcji turystycznych, kulturalnych i społecznych.

 

(Przegląd bydgoskich atrakcji turystycznych związanych z rzeką: http://www.visitbydgoszcz.pl/pl/odkryj/co-zrobic/3546-atrakcje-turystyczne-i-zabytki-nad-rzeka-w-bydgoszczy  )

 

Kolejnym etapem oceny będzie wizyta jednego z ekspertów WTTC w Bydgoszczy, która zaplanowana została na początek marca br. Na podstawie jego raportu wybrany zostanie zwycięzca, który ogłoszony zostanie podczas szczytu WTTC w Bangkoku, w kwietniu 2017 roku.

 

Szczegóły: http://www.wttc.org/tourism-for-tomorrow-awards/winners-and-finalists-2017/

Data publikacji: 14.02.2017
Translate »