W piątek (29 kwietnia), z udziałem zastępcy prezydenta Marii Wasiak, oficjalnie otwarto Centrum Innowacyjnych Wdrożeń, które mieści się na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Patronat nad wydarzeniem objęła Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Przyczyną  powstania centrum była obserwacja krajowego rynku pracy, na którym brakuje młodych, kompetentnych pracowników z wiedzą praktyczną. CIW to jednostka wspierająca polskie uczelnie techniczne w zakresie edukacji. Celem centrum jest praktyczne kształcenie wykwalifikowanych specjalistów dla przedsiębiorstw produkcyjnych za pomocą nowoczesnych technologii dostarczanych przez: DMG, MORI, Heidenhain oraz Delcam. Firmy te posiadają wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem, którą pragną przekazać młodym ludziom.

Na pierwszą lokalizację Centrum Innowacyjnych Wdrożeń wybrano Bydgoszcz z uwagi na charakter miasta związany z przemysłem formierskim. Docelowo planowane jest uruchomienie kilku placówek tego typu na terenie całego kraju.

CIW to przestrzeń, która łączy naukę z biznesem, wspierając tym samym ideę przedsiębiorczości akademickiej. Centrum będzie oferować studentom, wykładowcom akademickim oraz przedsiębiorcom szeroki zakres usług szkoleniowych, doradczych oraz pomocy w zakresie przygotowania technologii. CIW to również miejsce dla ludzi, którzy pragną rozwijać i doskonalić swoje umiejętności z zakresu nowoczesnych technologii za pomocą maszyn, narzędzi i oprogramowania z najwyższej półki. Podczas otwarcia centrum uczestnicy mogli zapoznać się z nowoczesnymi technologiami, wysłuchali ciekawych prezentacji, ale przede wszystkim obejrzeli obróbkę na maszynach.

Data publikacji: 02.05.2016
Translate »