Już po raz drugi Bydgoszcz została uznana za najlepsze miasto w Polsce w kategorii nowych lokalizacji dla centrów usług wspólnych przez międzynarodowe jury konkursu CEE Business Services Awards. Wczoraj (31 stycznia) podczas dorocznej gali organizowanej w Warszawie Prezes BARR – Edyta Wiwatowska odebrała nagrodę za pierwsze miejsce przyznane Bydgoszczy w kategorii „Emerging City of the Year – Poland”.

Organizowana przez wydawnictwo BiznesPolska Gala CEE Business Services Awards jest jednym z największych wydarzeń branżowych sektora nowoczesnych usług dla biznesu w regionie wschodniej i centralnej Europy. Wczorajsze wydarzenie zgromadziło ponad 300 czołowych przedstawicieli globalnych firm outsourcingowych, agencji rządowych, przedstawicieli samorządów i administracji publicznej.

Nagroda uzyskana już po raz drugi przez nasze miasto (po otrzymaniu takiego wyróżnienia w 2016 r.) to przede wszystkim efekt intensywnych działań naszych inwestorów, a także nowoczesnych technologii, które tworzą w Bydgoszczy.

Konsekwentnie realizując kampanię „Bydgoszcz otwarta na outsourcing”, nasze miasto stało się w ostatnich latach jedną z najważniejszych lokalizacji dla inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Na dynamiczny rozwój rynku BPO/SSC w Bydgoszczy wskazują konkretne liczby. W ciągu ostatnich dwóch lat zatrudnienie w sektorze zwiększyło się łącznie o ponad 2000 osób i obecnie przekracza już 10 000, z silną orientacją na usługi IT. Coraz prężniej rozwijają się tu także centra finansowo-księgowe oraz contact centre.

Do pojawiania się na bydgoskim rynku nowych podmiotów z sektora BPO/SSC oraz rozszerzania działalności tych już istniejących przyczyniają się takie atuty miasta, jak odpowiednie kompetencje i dostępność lokalnej kadry, dogodne położenie komunikacyjne, atrakcyjna propozycja inwestycyjna oraz pożądany przez przedsiębiorców i pracowników „work-life balance”.

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Bydgoszczy wciąż dynamicznie się rozwija, a pod potrzeby inwestorów rośnie podaż nowoczesnych powierzchni biurowych. Zrealizowane i pozostające w niedalekich planach inwestycje deweloperów sprawiają, że rynek nieruchomości biurowych w mieście ma wiele do zaoferowania potencjalnym najemcom. Warto zaznaczyć, że ok. 40% zasobów biurowych w Bydgoszczy powstało w ciągu ostatnich 3 lat i znajduje się w nowoczesnych budynkach. Nowe biurowce w Bydgoszczy przyciągają wysokim standardem wykończenia, atrakcyjną lokalizacją w centrum miasta, łatwym dostępem do komunikacji publicznej, a także licznymi udogodnieniami technologicznymi czy możliwością zaaranżowania powierzchni według indywidualnych oczekiwań użytkowników – nawet tych najbardziej wymagających.

Właściwie realizowana strategia gospodarcza Bydgoszczy, lokalna specjalizacja IT, dostępność powierzchni biurowej, a także kompleksowe wsparcie procesów inwestycyjnych ze strony BARR kreują dobry klimat dla nowych inwestycji w sektorze nowoczesnych usług biznesowych, a także dla rozwoju działających już tu przedsiębiorstw. Potwierdzają to efekty zarówno w postaci kolejnych zapytań inwestycyjnych trafiających do Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, jak i międzynarodowych wyróżnień przyznawanych Bydgoszczy, jako miastu najbardziej przyjaznemu inwestorom.

Data publikacji: 01.02.2019
Translate »