18 października 2016 r. w Restauracji SOWA w Bydgoszczy miała miejsce międzynarodowa giełda kooperacyjna z przedsiębiorcami z Landu Nadrenia-Palatynat. Organizatorami giełdy było przedstawicielstwo Landu Nadrenia-Palatynat ds. gospodarczych w Polsce oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Giełdę kooperacyjną otworzyli: Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy Maria Wasiak oraz Minister ds. Gospodarki, Komunikacji, Rolnictwa i Uprawy Winorośli Landu Nadrenia-Palatynat Dr. Volker Wissing. Zastępca Prezydenta oraz Minister podkreślili, że celem spotkania jest pozyskanie kontaktów o wymiarze międzynarodowym, które zapewnią korzyści wszystkim stronom. Podczas otwarcia giełdy zaznaczono rosnącą wymianę handlową pomiędzy Polską i Niemcami oraz zwiększający się potencjał gospodarczy Bydgoszczy i Landu Nadrenia-Palatynat, jak również wolę współpracy przedsiębiorców oraz władz obu regionów.

Uczestnikami delegacji gospodarczej z Nadrenii-Palatynatu byli przedstawiciele pięciu firm z branż m.in. metalowej, budowlanej, elektronicznej, oświetleniowej, automatyki przemysłowej oraz rozrywkowej:

 

  • Adolf Schuch GmbH,
  • Energieagentur Rheinland-Pfalz GmbH,
  • Frank Serr Showservice International e.K.,
  • Koch Bedachungen GmbH,
  • Premosys GmbH.

 

Podczas giełdy kooperacyjnej przedstawiciele 30 firm z Bydgoszczy i regionu mieli okazję nawiązać kontakty z przedsiębiorcami z Nadrenii-Palatynatu, którzy poszukują partnerów biznesowych w Polsce. Bezpośrednie spotkania pomiędzy dobranymi firmami odbyły się przy wsparciu tłumaczy w układzie stolikowym. Udział w giełdzie był bezpłatny. Wśród firm z Bydgoszczy i regionu znalazły się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Na zakończenie giełdy niemieccy przedsiębiorcy udali się na wizytę studyjną do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Warte zaznaczenia jest to, że to już druga międzynarodowa giełda kooperacyjna z przedsiębiorcami z Landu Nadrenia-Palatynat, pierwsza odbyła się we wrześniu 2013 roku.

Data publikacji: 18.10.2016
Translate »