Expo Real 2015Październik jest miesiącem obfitującym w wiele wydarzeń konferencyjno – targowych. W tym tygodniu przedstawiciele BARR promują ofertę inwestycyjną Bydgoszczy w Monachium, Katowicach i Warszawie.

 

W dniach 5 – 7 października w Monachium odbywają  się największe targi inwestycyjne w Europie Expo Real 2015.  Targi objęte są całkowitym systemem rejestracji i przeznaczone są wyłącznie dla specjalistów związanych z rynkiem inwestycji i nieruchomości. Expo Real gromadzi odwiedzających oraz wystawców z całego świata, głównie z Europy. Zeszłoroczna edycja zgromadziła 37 000 uczestników z 74 krajów, w tym ponad 19 000 to przedstawiciele 1653 firm wystawiających się na targach. Wystawcy mają do dyspozycji obszar około 64 000 metrów kwadratowych. Przedstawiciele Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego promują tereny inwestycyjne naszego miasta na stoisku województwa w ramach projektu BiT City.

 

W tym samym czasie Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego uczestniczy w  I Europejskim Kongresie Logistycznym ONECARGO, który odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W Kongresie udział biorą eksperci międzynarodowej branży TSL, przedstawiciele samorządów oraz krajowej i europejskiej administracji. BARR uczestniczy w sesjach tematycznych, podczas których dyskutuje się na temat m.in. rozwoju branży TSL w Polsce oraz znaczenia naszego kraju w łańcuchu międzynarodowego transportu drogowego, kolejowego oraz frachtu morskiego i lotniczego. Podczas sesji poświęconej rynkowi magazynowemu, deweloperzy wskazali, m.in. na Bydgoszcz jako miasto aktywnie stwarzającego dogodne warunki dla inwestorów.

 

Bydgoszcz logoW kongresie udział bierze ponad tysiąc uczestników, a w 25 sesjach tematycznych – prawie  120 ekspertów z Polski i zagranicy. Podczas forum podnoszonych jest wiele kwestii istotnych dla rozwoju branży logistycznej, a liczna obecność przedstawicieli międzynarodowych spółek pozwala pozytywnie patrzeć na rozwój centrów logistycznych w Polsce,  w tym w Bydgoszczy.

 

W najbliższy czwartek (8 października) BARR uczestniczyć będzie w targach Japan Business Expo w Warszawie. Celem wydarzenia jest promocja współpracy polsko-japońskiej, będzie to również okazja do nawiązania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń, także dla firm bydgoskich. W Japan Business Expo weźmie udział kilkanaście firm z Takasaki – m.in. Neopretex Inc., Genesis Kawakami Co., Kinsei Sangyo Co., Hatoritekkousyo Co.,  Yagi Industries Co., czy Makino Brewery Inc. W programie targów znajdują się spotkania, prezentacje i prelekcje, dotyczące np. różnic kulturowych w biznesie czy japońskich metod zarządzania w polskiej rzeczywistości.

Data publikacji: 06.10.2015
Translate »