W miniony weekend w budynku Biblioteki UKW odbył się I Bydgoski Hackaton, organizowany przez Bydgoski Klaster Informatyczny. Do konkursu zgłosiło się ponad 40 osób, uczestnicy utworzyli 7 zespołów. Przez 24 godziny pracowano nad programem demonstrującym „w czym komputer jest lepszy od człowieka”. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego była Partnerem wydarzenia.

Hackaton był konkursem skierowanym do programistów i studentów informatyki. Podczas finału okazało się, że wszyscy uczestnicy są jeszcze studentami, a nawet uczniami Zespołu Szkół Elektronicznych. Stąd też ucieszyły zwycięzców zaproponowane płatne staże w firmach informatycznych: Atosie, Eximo Project i Syneo.pl. Zwycięskie ekipy mogą również liczyć na udział w programie staży i praktyk iQor Global Services – Drużyna iQora z szansą na stypendia i nagrody.

 

Zespół, który zdobył I miejsce, składał się właśnie z najmłodszych uczestników.  Jego uczestnicy stworzyli aplikację, w której z posiadanej już przez użytkownika bazy danych, po zrobieniu zdjęcia wybranego produktu, algorytm sortuje stopień ważności i przydatność konkretnego artykułu. Zwycięzcy otrzymali dodatkowe nagrody, ufundowane przez członków Bydgoskiego Klastra Informatycznego, firmę T Komp i Domena.pl.

 

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i pasją. Żegnając się, dziękowali za pomysł na tego typu imprezę, jej formułę i atmosferę. Pokazano niezwykle ciekawe projekty, bardzo często były to prototypy, które młodzi programiści planują rozwijać. Wszyscy życzyli sobie spotkania w kolejnej edycji za rok.

Data publikacji: 23.03.2017
Translate »