[well anim=”” boxbgcolor=””]

27 października 2015 r. w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy miała miejsce inauguracja projektu Lekcja Przedsiębiorczości, adresowanego do młodzieży oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Bankowa oraz Business Link. Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Rafała Bruskiego. Partnerem Projektu jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. W projekcie biorą udział uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych, Technikum Menadżerskiego, VIII LO oraz XIII LO.

 

Celem przedsięwzięcia jest pobudzenie kreatywności, zaszczepienie ducha przedsiębiorczości, ale przede wszystkim przekazanie praktycznej wiedzy. Podczas kreatywnych warsztatów uczniowie nauczą się budować modele biznesowe. Przekonają się również, jak ważne w biznesie są zasady poprawnego komunikowania biznesplanu od strony marketingowej, autoprezentacja i umiejętność przyciągania uwagi słuchaczy. Na zajęciach poznają też metody tworzenia udanych prezentacji i sposoby na skuteczne sprzedanie biznesowych pomysłów potencjalnym inwestorom.

Efektem blisko dwumiesięcznej pracy uczniów i nauczycieli będzie przygotowanie projektu biznesowego, który zostanie zaprezentowany przed komisją konkursową. Zespół ekspertów wybierze zwycięski projekt oraz najlepszego nauczyciela przedsiębiorczości. Nagrodą dla laureatów jest opłacone na 6-miesięcy miejsce w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości na terenie Bydgoszczy, w którym zwycięzcy założą firmę i wdrożą pomysł w życie. Komisja przyzna także wyróżnienia dla zespołu, który przedstawi najbardziej innowacyjny projekt oraz dla autorów najciekawszej prezentacji. Uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające ich uczestnictwo w projekcie.

 

Warte podkreślenia jest to, że realizowany program przygotowuje młodzież do aktywnego wejścia na rynek pracy i daje narzędzia do działania w obszarze własnej działalności gospodarczej.

Data publikacji: 27.10.2015
Translate »