Kilkaset nowych miejsc pracy, zatrudnienie zarówno osób z regionu jak i obcokrajowców, innowacyjność technologiczna oraz poziom inwestycji przekraczający równowartość 2 mln zł – to główne cechy Customer Interaction. Nowe centrum wsparcia technicznego zostanie uruchomione jesienią tego roku w Bydgoszczy.

Stawiany przy ul. Fordońskiej 248G w Bydgoszczy serwis wsparcia to innowacyjne rozwiązanie pod względem zastosowanych technologii. Dzięki niestandardowym systemom rejestracji zgłoszeń to w Bydgoszczy obsługiwani będą Klienci koncernu iQor z całego świata. Międzynarodowa firma uznała, że to właśnie w tym mieście są idealne warunki, by zapewnić perfekcyjną obsługę globalną. To ewenement w skali Polski, a jednocześnie otwarcie wielkich możliwości dla naszego miasta.

 

Uruchomienie centrum wsparcia technicznego iQor w Bydgoszczy oznacza nie tylko rozbudowę dotychczasowej siedziby oddziału spółki. To także olbrzymia szansa dla mieszkańców regionu.

 

iQor planuje stworzenie w sumie kilkuset miejsc pracy – głównie dla absolwentów filologii, lingwistów, tłumaczy, ale również specjalistów sektora stricte elektronicznego. Specjaliści mają zapewniać kompleksowe wsparcie w kilkunastu językach – również tych mniej popularnych. To z Bydgoszczy – i dzięki mieszkańcom jej oraz całego regionu – obsługiwani mają być Klienci najważniejszych marek świata.

W centrum w Bydgoszczy pracować będą nie tylko Polacy, ale również obcokrajowcy. Warunki oferowane przez iQor oraz pozytywny odbiór miasta, jako dobrego miejsca do życia zaintrygowały m.in. mieszkańców Hiszpanii oraz innych krajów Europy. Rozpoczęła się rekrutacja – zarówno zagraniczna jak i krajowa.

iQor to firma globalna – zarządzana z centrum w Stanach Zjednoczonych, a korzystająca ze swoich lokalizacji na całym świecie. Jest jednym z liderów światowego obszaru napraw sprzętu elektronicznego i obsługi klienta. Obsługuje największe firmy globu: od Amazon przez Dell, Google i HP po Microsoft.

 

W rozwój biznesowy w Bydgoszczy iQor zaangażował się w 2013 r. przejmując dwa zakłady Jabil Global Services Poland. Od 2015 r. w polskiej sieci iQor jest również Zielona Góra i Warszawa. Obecnie, do czterech polskich zakładów iQor dołącza bydgoskie centrum CI, w którym dojdzie do połączenia usług serwisowych oraz call center. W sumie w krajowych zakładach firma zatrudnia obecnie ponad 1,5 tys. osób. Na świecie to ponad 35 tys. pracowników.

 

Źródło: informacja prasowa.

Data publikacji: 24.10.2016
Translate »