[well anim=”” boxbgcolor=””]

16 i 17 listopada 2015 r. w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy obyły się kolejne zajęcia w ramach projektu Lekcja Przedsiębiorczości, adresowanego do młodzieży oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. W projekcie biorą udział uczniowie bydgoskich szkół średnich z Zespołu Szkół Samochodowych, Technikum Menadżerskiego, VIII LO oraz XIII LO. Partnerem przedsięwzięcia jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

 

Tym razem na warsztatach z uczniami bydgoskich szkół, którzy tworzą swoje biznesowe pomysły na przyszłość, trenerzy podzielili się wiedzą dotyczącą marketingu, autoprezentacji oraz Power Point i Prezi.

 

Na warsztatach dotyczących technicznych aspektów prezentacji Marcin Czyżuk z Centrum Nowoczesnych  Technologii Nauczania WSB przybliżył uczestnikom dwa popularne programy do tworzenia prezentacji – Power Point i Prezi. Uczniowie poznali możliwości obu aplikacji, dzięki którym można tworzyć atrakcyjne wizualnie i technicznie prezentacje. Zdobyte umiejętności uczniowie wykorzystają podczas finałowego pokazu swoich prac.

 

Podczas warsztatów z autoprezentacji dr Tomasz Marcysiak zapoznał uczestników z podstawowymi zasadami poprawnego i skutecznego komunikowania przygotowanego biznesplanu. Nacisk został położony nie tylko na stronę techniczną i marketingową projektu, ale także na wiarygodność mówcy, jego postawę, wygląd, mowę ciała i sztukę przyciągania uwagi słuchaczy.

Natomiast Magdalena Karpińska podzieliła się z uczestnikami warsztatów wiedzą o reklamie. Uczniowie dowiedzieli się jak wyróżnić produkt czy firmę, a także na co zwrócić uwagę tworząc reklamę przygotowywanego projektu.

 

14 grudnia 2015 roku młodzież 4 bydgoskich szkół będzie prezentować swoje biznesowe plany przed komisją konkursową i walczyć o nagrody, wśród nich opłacone na 6 miesięcy miejsce Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

 

Realizowany projekt przygotowuje młodzież do aktywnego wejścia na rynek pracy i daje narzędzia do działania w obszarze własnej działalności gospodarczej.

Data publikacji: 18.11.2015
Translate »