BARR konferencjaBydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza na konferencję Bydgoszcz – nowym centrum produkcyjno-logistycznym Polski, jaka będzie miała miejsce w hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy dnia 22 czerwca 2015 r.

 

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat efektywnych możliwości rozwoju miasta, a zwłaszcza branży logistycznej. W jednym miejscu spotkają się przedstawiciele władz lokalnych, developerzy, firmy logistyczne i produkcyjne oraz analitycy rynku.

 

Na polskim rynku nadszedł czas na odkrywanie przez inwestorów nowych lokalizacji, dotychczas pozostających poza głównym nurtem. Daje to Bydgoszczy i województwu Kujawsko- Pomorskiemu ogromną szansę i staje się wyzwaniem, które region może dobrze wykorzystać. Położenie w centralnej części Polski, na skrzyżowaniu dróg krajowych i tras kolejowych, łączących ze sobą Warszawę, Trójmiasto oraz Poznań, własny międzynarodowy Port Lotniczy zlokalizowany 3,5 km od centrum miasta, włączenie do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, atrakcyjne tereny inwestycyjne oraz niższe niż w innych miastach koszty pracy to istotne atuty w procesie budowania mocnej pozycji w branży logistycznej.

 

Na lokowanie centrów logistycznych i magazynowych, obsługujących zarówno rynek lokalny, jak i międzynarodowy korzystnie wpłynie chociażby rozbudowa drogi ekspresowej S5 łączącej autostradę A1 z autostradą A2 w Poznaniu i A8 we Wrocławiu, jak i modernizacja S10 łączącej Bydgoszcz ze Szczecinem.

 

Mocne strony Bydgoszczy i uwarunkowania gospodarcze w kontekście rozwoju nowoczesnych parków magazynowo – produkcyjnych; czynniki wpływające na decyzje inwestycyjne developerów powierzchni magazynowych i centrów dystrybucyjnych; skuteczność wdrażania produkcji just in time i lean management oraz oczekiwania najemców w dzisiejszych realiach biznesowych to proponowane przez organizatorów tematy.

 

Udział w wydarzeniu wezmą Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Maria Wasiak, Minister Infrastruktury i Rozwoju, Edyta Wiwatowska, Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Teresa Kamińska, Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Robert Piotrak, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki, dr inż. Grzegorz Szyszka, dyrektora Instytutu Logistyki i Magazynowania, przedstawiciele ogólnopolskich firm developerskich, logistycznych i produkcyjnych, jak również eksperci branży z Polski i z zagranicy.

 

Konferencja będzie doskonałą okazją do dialogu między władzami miasta, a liderami branży, jak również sposobnością nawiązania nowych kontaktów.

 

Szczegółowy program i rejestracja na stronie: http://www.prospectsinpoland.com/introb.html

 

Gospodarzem i współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz i Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Data publikacji: 11.06.2015
Translate »