W dniu 31 maja 2017 roku Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizowała w Centrum Demonstracyjnym Odnawialnych Źródeł Energii przy Zespole Szkół Mechanicznych Nr 2 konferencję pn. „Innowacje, co w tym trudnego …”.

Swoimi spostrzeżeniami na temat potrzeb podniesienia konkurencyjności firm, zachęcenia i utrzymania klientów, a także rozwiązaniach na skalę światową dzielili się przedstawiciele takich firm, jak: PwC, NOKIA, PESA, Sybilla Technologies czy Hyper Poland. Informacje na temat czerpania z wzorców Doliny Krzemowej przedstawił Pan Tomasz Kruszewski, właściciel firmy T-Komp, która posiada swój oddział w Cupertino w Kalifornii.

W panelu dyskusyjnym rozmawiano o tym, kto w firmie ma kreować innowacje, czy korzystać z dobrych praktyk oraz co daje współpraca z uczelniami dla tworzenia nowatorskich rozwiązań w przedsiębiorstwach.

 

Następnie uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać o wdrażanych rozwiązaniach dla obserwacji kosmicznych oraz o pomyśle dotarcia z Warszawy do Paryża w 1,5 godziny.

 

Możliwości finansowania innowacji w przedsiębiorstwach omówili przedstawiciele „Pracodawców Pomorza i Kujaw” oraz Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji z Torunia.

 

Po zakończeniu Konferencji, w trakcie networkingu, uczestnicy nawiązywali nowe kontakty biznesowe.

Data publikacji: 31.05.2017
Translate »