Piątek w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w Bydgoszczy zdominowały panie, udowadniając jak bardzo świat IT potrzebuje kobiet. W konferencji „Kobiety w IT” zorganizowanej przez firmę Nokia oraz Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego wzięło udział około 200 przedstawicielek płci pięknej, zainteresowanych naukami ścisłymi oraz karierą w branży technologii informatycznych.

W swoich wystąpieniach to kobiety kobietom przybliżały czym zajmują się panie w branży IT oraz jak różne ścieżki edukacji i kariery mogą prowadzić do pracy w tej dziedzinie. Podkreślały też, że wiele typowo kobiecych cech bardzo przydaje się w pracy programistki, testerki oprogramowania, koordynatorki zespołu, kierowniczki projektu czy analityczki finansowo-biznesowej. Dodatkową okazją do zgłębienia tajników ich codziennej pracy były przerwy zorganizowane w formule „ask IT girl” – pełne szczerych rozmów, rozwianych wątpliwości oraz praktycznych porad, jak odnaleźć swoją ścieżkę kariery w tej branży. Uczestniczki konferencji wzięły też udział w sesjach poświęconych zawodom przyszłości, kompetencjom miękkim, tworzeniu swojego profesjonalnego CV czy w dyskusji o parytetach w miejscu pracy.

 

Spotkanie oko w oko z kobietami, które odniosły sukces w IT i kochają swoją pracę, pozwoliło przełamać stereotypy rysujące zawody techniczne, jako nudne czy wymagające zbyt skomplikowanych kompetencji. Konferencja była doskonałą okazją, by propagować nauki ścisłe i informatyczne wśród kobiet oraz pokazać, jakie dają im możliwości rozwoju zawodowego w branży nowoczesnych technologii.

Data publikacji: 17.11.2017
Translate »