Praca w branży informatycznej może być ciekawą przygodą zawodową dla kobiety. Przekonywać będą o tym związane z nią prelegentki pierwszej w Bydgoszczy konferencji „Kobiety w IT”,  która odbędzie się w piątek 17 listopada 2017 r. w Hotelu City przy ul. 3 Maja 9 w godz. 9.30 – 16.00. Organizatorem Konferencji jest Nokia Bydgoszcz we współpracy z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego.

Branża IT (Information Technology) oferuje bogaty zestaw zawodów związanych z programowaniem, ale nie tylko. Dominują w niej mężczyźni, mimo tego, że wiele kobiet ma predyspozycje, których nie potrafi w sobie odkryć i wykorzystać. Jak to zmienić? Uczestniczki konferencji „Kobiety w IT” postarają się wspólnie znaleźć odpowiedź na to pytanie. Będzie to też okazja spotkania z kobietami, które odniosły sukces w branży nowoczesnych technologii, kochają swoją pracę i zaprezentują różnorodne miejsca kariery zawodowej oraz podpowiedzą, co zrobić, żeby do nich dojść. I to nie tylko podczas oficjalnych wystąpień, ale również w rozmowach nieformalnych podczas przerw na kawę czy lunch. Wśród gości konferencji pojawią się przedstawicielki firmy Nokia w Bydgoszczy, Fundacji Perspektywy (projekt IT for SHE), Wyższej Szkoły Bankowej czy Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

 

Spotkanie adresowane jest nie tylko do studentek czy uczennic klas maturalnych, ale też do wszystkich kobiet, które chciałyby spróbować sił w zdobyciu perspektywicznego zawodu dającego stabilną przyszłość.

 

Uczestniczki spotkania będą miały również okazję do udziału w konkursie z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Agenda:

 

09:00   Rejestracja

09:30   Powitanie

09:45   Zatrudnienie  kobiet na rynku wysokich technologii.

10:00   Ścieżki kariery w IT: programistka, testerka, analityczka finansowo-biznesowa

11:00   Przerwa kawowa – ASK IT GIRL

11:30   Ścieżki kariery w IT: Serwisy – role w projektach migracyjnych

12:15   Jak napisać CV. Dlaczego ważne są kompetencje miękkie?

13:00   Lunch – ASK IT GIRL

13:30   Fundacja Perspektywy – IT for SHE

14:00   Parytet w miejscu pracy – panel dyskusyjny

14:30   Programowanie jest fajne. Dlaczego studiuję informatykę?

15:00   Przerwa kawowa – ASK IT GIRL

15:15   Zawody przyszłości.

15:45   Zakończenie. Finał konkursu.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązuje rejestracja przez stronę https://kobietywit.evenea.pl

Data publikacji: 07.11.2017
Translate »