[well anim=”” boxbgcolor=””]

To już ostatni moment, aby nabyć bilet wstępu na konferencję pn. INNOWACJE TECHNICZNE ORAZ PRAWNA OCHRONA WŁASNOŚCI PRZEMYSŁOWEJw promocyjnej cenie.

 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, Bydgoski Klaster Przemysłowy wraz z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego i Bankiem Gospodarstwa Krajowego zapraszają Państwa na konferencję pn. INNOWACJE TECHNICZNE ORAZ PRAWNA OCHRONA WŁASNOŚCI PRZEMYSŁOWEJ”, która odbędzie się  8 marca 2016 r. w Hotelu City (ul. 3 maja 6, Bydgoszcz).

 

Innowacje – to słowo klucz, które otwiera szansę na pozyskanie środków unijnych dla przedsiębiorców w nowej perspektywie finansowania.

 

 

Celem konferencji jest zaprezentowanie korzyści dla przedsiębiorców, jakie wynikają ze znajomości i wykorzystywania prawnej ochrony własności przemysłowej w przedsiębiorstwach. Zaproszeni eksperci przekażą uczestnikom praktyczną wiedzę na temat innowacji technicznych i ochrony własności przemysłowej w Polsce oraz zagranicą, a także, jak dzięki wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, pozyskać dotacje ze środków UE. 

 

Konferencja składa się z trzech bloków:

  • Innowacje techniczne w przedsiębiorstwie:  Co jest przedmiotem innowacji technicznych? Sposoby tworzenia innowacji na przykładach firm zachodnich i doświadczeń systemowych w przedsiębiorstwach oraz uwarunkowania prawne w tym zakresie. Statystyka innowacji i analiza rozwoju innowacji w wybranych krajach.
  • Przedmioty ochrony własności przemysłowej w kraju i zagranicą : Rodzaje, zakres i czas trwania  przedmiotów ochrony. Możliwości ich zabezpieczania w kraju i zagranicą. Obowiązujące procedury, zmiany w procedurach, terminy i koszty.
  • Korzyści z wykorzystania ochrony własności przemysłowej – Wartości niematerialne i prawne, możliwości ich wprowadzenia jako środki trwałe do przedsiębiorstw, naruszenia praw wyłącznych, możliwości ścigania i obrony. Omówienie niektórych procesów w kraju, egzekwowanie naruszeń praw wyłącznych za granicą na przykładach.

 

 

Eksperci:

 

Konferencja  - Innowacje techniczne 1Tadeusz Wilczarski – dyrektor Wojewódzkiego Klubu Techniki i Racjonalizacji w Gdańsku, w-ce prezydent Polskiego Związku Wynalazców i Racjonalizatorów w Warszawie, członek Krajowej Rady NOT oraz Pomorskiej Rady Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT, rzecznik patentowy prowadzący Kancelarię Patentową

 

 

 

 

 

Konferencja - Innowacje techniczne - 2Joanna Wilczarska – specjalista ds. innowacji technicznych w Wojewódzkim Klubie Techniki i Racjonalizacji w Gdańsku, aplikant rzecznikowski w Kancelarii Patentowej

 

 

 

 

 

 

Cena

  • zgłoszenia do 26.02.2016 – 119 zł + 23% VAT
  • zgłoszenia do 03.03.2016 – 149 zł + 23% VAT

*Cena zawiera uczestnictwo w konferencji dla jednej osoby, parking, przerwy kawowe oraz lunch.

 

Harmonogram konferencji

 

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy . 

 

Wydarzenie adresowane jest do przedsiębiorców (właściciele, kadra zarządzająca), pracowników działów rozwoju przedsiębiorstw, jak i wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony własności przemysłowej.

Data publikacji: 18.02.2016
Translate »