W Urzędzie Miasta Bydgoszczy odbyła się 8.06.2017 r. konferencja prasowa „Rynek logistyczno – magazynowy w Bydgoszczy”. Spotkanie moderowane przez Prezes Zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Edytę Wiwatowska stało się okazją do podsumowania dynamicznego rozwoju sektora w mieście.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Piotr Chojnacki (Dyrektor magazynu, ID Logistics Bydgoszcz), Agnieszka Dudzińska (Specjalista ds. marketingu i wsparcia sprzedaży, ID Logistics Bydgoszcz), Tomasz Śrama (Development Manager, Panattoni Europe), Przemysław Szczepaniak (Dyrektor ds. Rozwoju, Waimea Holding), Jolanta Gałązka (Rzecznik prasowy, Waimea Holding), Anna Wojtczuk (Property Manager, LCP Properties).

 

Rosnące znaczenie Bydgoszczy na logistycznej mapie Polski i Europy w perspektywie realizowanych projektów budowy dróg ekspresowych S5 i S10 sprawiło, że przy współudziale Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w ostatnich latach Bydgoszcz pozyskała nowych inwestorów z branży TSL (Transport Spedycja Logistyka).

 

W latach 2015 – 2017 podaż nowoczesnych powierzchni magazynowo – produkcyjnych w Bydgoszczy zwiększy się ze 188 000 mkw. do 344 000 mkw. (wzrost o ok. 83%). Pierwszy kwartał 2017 roku był rekordowy pod względem oddania nowych powierzchni w naszym mieście. Według raportu przygotowanego przez agencję consultingową Cushman & Wakefield („Marketbeat. Rynek magazynowy w Polsce. I kwartał 2017 roku”), w Bydgoszczy oddano w tym czasie około 104 000 mkw., w tym największe w Polsce inwestycje realizowane w trybie BTS – Build to Suit: bydgoskie Centrum Dystrybucyjne Kaufland oraz bydgoskie Centrum Dystrybucyjne Carrefour.

 

Wspomniane inwestycje obsługiwane były przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego, a w najbliższych planach jest budowa kolejnych 73 000 mkw. powierzchni. „BARR od początku istnienia konsekwentnie promował i aktywnie szukał inwestorów z branży logistyczno – magazynowej. W tym roku w listopadzie już trzeci raz organizujemy w Bydgoszczy konferencję dedykowaną managerom z tej branży, ponadto promujemy naszą ofertę na branżowych targach i konferencjach w kraju i za granicą. Liczba nowo realizowanych inwestycji obsługiwanych przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego, wpływa korzystnie nie tylko na rewitalizacje terenów poprzemysłowych w mieście , ale generuje także nowe miejsca pracy. Szacujemy , że w oddanych w 2017 roku inwestycjach sektora TSL, zatrudnienie znalazło około 450 osób z naszego regionu” – podsumowuje Edyta Wiwatowska, Prezes Zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. BARR współpracuje z inwestorami zarówno na etapie realizacji zamierzenie inwestycyjnego, jak i przy rekrutacji i zapewnieniu odpowiedniej obsady tworzonych nowych miejsc pracy, chociażby przez takie inicjatywy jak organizowana ostatnio „Sobota z pracodawcą – dzień otwarty w bydgoskich firmach”.

 

Największe inwestycje deweloperskie obiektów magazynowo – produkcyjnych są realizowane przez:

 

  • Panattoni Europe – odpowiedzialne za Panattoni Park Bydgoszcz przy ul. Geoneta oraz BTS Carrefour przy ul. Dachtery,
  • Waimea Holding – realizująca Waimea Logistic Park Bydgoszcz przy ul. Mokrej,
  • LCP Properties – dokonującej sukcesywnej renowacji Logistics & Business Park Bydgoszcz przy ul. Toruńskiej.
Data publikacji: 09.06.2017
Translate »