Polska – Centrum usług IT dla Europy – pod takim hasłem odbyła się 25 kwietnia 2017 r. w Bydgoszczy konferencja The BSS Tour. Wydarzenie skupiło w hotelu Holiday Inn przedstawicieli sektora IT, bydgoskiego samorządu oraz lokalnych firm. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego była partnerem inicjatywy.

Konferencję otworzył – w imieniu Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego – Zastępca Prezydenta Mirosław Kozłowicz. Prezentację poświęconą Bydgoszczy – jako miastu IT przedstawiła Edyta Wiwatowska, Prezes Zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Zgromadzeni goście dyskutowali o ważnych dla rozwoju IT zagadnieniach na trzech panelach tematycznych: „Innowacyjne usługi IT świadczone przez Polskę dla Europy”, „Biura dla branży IT” oraz „HR dla branży IT”.

Gościem specjalnym spotkania był Vladan Petrovic, przedstawiciel International Association of Outsourcing Professionals (IAOP) na Europę, który w swojej prezentacji poruszył temat Big Data, Sztucznej Inteligencji oraz ich wpływu na wybrane gałęzie przemysłu.

 

Usługi IT należą do najbardziej pożądanych w XXI wieku na całym świecie. Rozwój teleinformatyki w biznesie, jak i w administracji publicznej, sprawił, że komputery wykorzystujemy do niemal każdej czynności i na każdej płaszczyźnie działalności operacyjnej. Na co dzień korzystamy z komputerów, tabletów, smartfonów i innych urządzeń mobilnych, wyposażonych w tysiące aplikacji i przeróżne systemy operacyjne. Zawody informatyczne, w tym głównie programistyczne należą do najbardziej poszukiwanych w chwili obecnej w Polsce, Europie i na świecie. Już w tej chwili szacuje się, że w Europie brakuje około 200.000 programistów.

Data publikacji: 25.04.2017
Translate »