Poznaliśmy laureatów konkursu „Kaizen w Szkole”.  Wydarzenie adresowane było do uczniów zasadniczych szkół zawodowych i techników. Zadaniem uczestników było przygotowanie analizy problemów zaistniałych w szkole na różnych, dowolnych szczeblach organizacyjnych z punktu widzenia ucznia z propozycjami doskonalenia działalności szkoły zgodnie z zasadami Kaizen. Organizatorem Konkursu była Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która obejmuje tereny w Bydgoszczy. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego jest partnerem PSSE w naszym mieście.

Decyzją Jury został wyłoniony tylko jeden zwycięski zespół uczniów w składzie: Paulina Ziarnek, Oliwia Zabłocka, Małgorzata Winiecka z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy za prace: „Strefa relaksu” (gry planszowe).

 

W odróżnieniu od innych pomysłów konkursowych poprawiających warunki wypoczynku podczas przerw w szkole, ten wpływa dodatkowo na rozwój umysłowy uczniów oraz może wytworzyć odrobinę pozytywnego współzawodnictwa odbywającego się w sferze intelektualnej. Autorki pracy konkursowej wykazały, że część plansz do gier można wykonać w ramach zajęć warsztatowych, a do produkcji gier użyć bezwartościowych materiałów, które zyskają „drugie życie”.

 

Wyróżnienie otrzymali: Krzysztof Prusaczyk, Jacek Białkowski, Karol Brylowski z Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku za pracę pt. „E-korki w szkole”.

Nagrody dla Zwyciężczyń Konkursu zostały wręczone 24.06 w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Data publikacji: 24.06.2016
Translate »