W dniach od 6 do 10 marca na Międzynarodowej Giełdzie Turystycznej ITB Berlin 2019 przedstawiciele Bydgoszczy i partnerskich gmin tworzących stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz wspólnie promują nasz region.

 

 

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego wraz ze Stowarzyszeniem Metropolia Bydgoszcz realizuje projekt pn.: „Wsparcie internacjonalizacji małych i średnich przedsiębiorstw oraz promocji gospodarczej regionu na obszarze funkcjonowania Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz”. współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Celem projektu jest zwiększenie poziomu handlu zagranicznego w regionie poprzez bezpośrednie
i pośrednie wsparcie działalności eksportowej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu jednostek samorządu terytorialnego, wchodzących w skład stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz oraz promocję gospodarczą tego obszaru.

 

Jednym z wielu elementów tej promocji jest udział przedstawicieli SMB i BARR w międzynarodowych imprezach targowych. Trwające właśnie targi w Berlinie, które są jedną z największych tego typu imprez na świecie, to doskonała okazja do zaprezentowania walorów turystycznych i kulinarnych regionu.

 

Goście odwiedzający stoisko metropolii mogą wziąć udział w warsztatach wyrobu mydła, zapoznać się z ofertą turystyczną regionu i poznać największe wydarzenia sportowe. Atrakcją jest możliwość skosztowania regionalnych produktów podawanych na jednorazowych naczyniach biodegradowalnych wykonanych m.in. z otrębów. W menu znalazły się takie specjały jak galat z gęsiny z Sicienka, sery krowie ze Ślesina, powidła ze Strzelec Dolnych, wędliny z Łabiszyna, sery kozie z Bydgoszczy, ziołowe Herbaty z Sienna, zakwas buraczany z Sadek, tempeh z Bydgoszczy, miód lipowy z Luszkowa, musztarda z Kcyni, sosy z Osielska, suszone owoce z Morzewca.

 

Data publikacji: 08.03.2019
Translate »