Na tego typu wydarzenie przedsiębiorcy z branży tworzyw polimerowych i produkcji form czekali od dawna. W Bydgoszczy – sercu polskiej doliny narzędziowej – w dniach 25-27 kwietnia odbędzie się I edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego. Przetwórstwo tworzyw polimerowych i produkcja form wtryskowych to jedna z branż polskiego przemysłu, która odnotowuje najwyższą dynamikę. Na niespełna 4 miesiąc przed inauguracją Targów udział w nich potwierdziło wiele firm, zainteresowanych prezentacją ofert w jednym z najnowocześniejszych centrów wystawienniczych w Polsce.

 

Nowa arena biznesu

 

Region kujawsko-pomorski od lat ma w Polsce i Europie silną reprezentację przedsiębiorstw z dziedziny wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych. Na taki obiekt, jak Bydgoskie Centrum  Targowo-Wystawiennicze, firmy z branży przetwórczej i narzędziowej czekały od dawna. Dziś jest on jednym z najnowocześniejszych tego typu miejsc w Polsce.  Zakończenie budowy było naturalnym impulsem do zorganizowania targów kooperacyjnych dla branży narzędziowo-przetwórczej pod nazwą INNOFORM. Przestronne, wykonane według światowych trendów Centrum zapewni najwyższy poziom targowych spotkań. Do dyspozycji gości zostanie oddane obszerne lobby, hala wystawiennicza z nieograniczoną słupami konstrukcyjnymi przestrzenią o powierzchni 11.000 m2. System kanałów medialnych, nośność podłogi – 100 kPa/m2 –  oraz przestronne bramy wjazdowe do hali umożliwiają łatwy montaż i demontaż ponadgabarytowych i ciężkich eksponatów.

 

Wszystko dla narzędziowców

 

Udział w Targach wezmą przedstawiciele biur projektowych i konstrukcyjnych, producenci i dystrybutorzy: narzędzi specjalnych i skrawających; technologii, obrabiarek i urządzeń do obróbki ubytkowej; łączenia i powlekania metali; obróbki powierzchniowej i wykańczającej; technologii, maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych; dostawcy materiałów i surowców: stali, półfabrykatów, siłowników, normaliów, osprzętu elektrycznego; oprzyrządowania technologicznego; przyrządów i urządzeń pomiarowo-kontrolnych; specjalistycznego oprogramowania; środków smarnych i chłodziw technologicznych. Zainteresowanie udziałem w targach wykazały m.in. firmy dostarczające normalia (FCKP BYTÓW, HASCO, A.MARCINIAK OT, MEUSBURGER) i stal (OBERON Robert Dyrda, MULTISTAL & LOHMANN, SCHMOLZ+BICKENBACH), dostawcy obrabiarek CNC (ABPLANALP, APX TECHNOLOGIE, MEXIM), dostawcy narzędzi specjalistycznych (DOLFAMEX, PAFANA, NS TOOLS, MS SPINEX, TECHNAR, WEDCO, KONEK) i pomiarowych (OBERON 3D, FAKTOR, ZOLLER). Nie powinno zabraknąć przetwórców i dostawców urządzeń wspomagających produkcję z tworzyw sztucznych. Silną reprezentację stanowić będą członkowie Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, który zrzesza kilkadziesiąt firm, w tym takie narzędziownie jak NOVUMPLAST, KLG, GRAFORM, SHAPERS’ POLSKA czy ZN EKOPLAST.

 

Siła w kooperacji

 

Ścisła współpraca pomysłodawcy i współorganizatora targów – Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, organizatora wykonawczego – Targów w Krakowie Sp. z o.o. oraz przedsiębiorców zaowocuje wydarzeniem, na które zarówno producenci jak i odbiorcy tego typu produktów czekali od dawna.

 

– Nie bez powodu INNOFORM nazwaliśmy targami kooperacyjnymi. Chcielibyśmy, aby cykliczna impreza była nie tylko miejscem, gdzie można zobaczyć, co oferują firmy z naszej branży, ale przede wszystkim okazją do nawiązania współpracy, znalezienia kooperantów, podwykonawców, klientów, uruchomienia wspólnych innowacyjnych projektów – zapowiada Katarzyna Meger, Prezes Zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, pomysłodawcy wydarzenia.

 

Imprezie towarzyszyć będą konferencje, podczas których eksperci zaprezentują najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji form. Będzie to jednocześnie okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami. Wysoki poziom merytoryczny oraz program towarzyszący Międzynarodowych Targów INNOFORM zapewni Bydgoski Klaster Przemysłowy. O kwestie organizacyjne i techniczne zadbają specjaliści z EXPO Kraków – doświadczonego  i cenionego organizatora targów o tematyce przemysłowej.

 

– Nie ograniczamy się tylko do Krakowa – chętnie poszerzamy horyzonty i staramy się popularyzować targi jako narzędzie marketingowe wszędzie tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie. Dokładnie tak było w przypadku Bydgoszczy – miasta o długiej historii przemysłowej. Mam nadzieję, że poprzez połączenie naszego doświadczenia z merytorycznym wkładem klastra i niezwykłym potencjałem miejsca targi INNOFORM na stałe wpiszą się w wiosenny kalendarz imprez przemysłowych – podsumowuje Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie Sp. z o.o.

 

Duże zainteresowanie Wystawców i zwiedzających pierwszą edycją INNOFORM pozwala założyć, że targi dla branży narzędziowo-przetwórczej staną się imprezą cykliczną. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.innoform.pl

Data publikacji: 19.01.2017
Translate »