Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje, iż w związku z zeszłorocznym otwarciem Konsulatu Generalnego RP w Houston oraz zainteresowaniem strony amerykańskiej pogłębianiem relacji gospodarczych z Polską, Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych rozważa organizację delegacji biznesowej do stanu Teksas. Planowany termin ew. wizyty to pierwszy kwartał br.

 

Po wstępnym rozeznaniu dokonanym przez Ambasadę RP w Waszyngtonie uznano, że najwięcej możliwości spotkań z potencjalnymi partnerami istnieje w sektorach takich jak: IT, lotniczy/kosmiczny oraz biotechnologiczny/medyczny. Ambasada bierze pod uwagę wizyty w takich firmach/instytucjach jak m.in.: NASA Johnson Space Center, Texas Medical Center oraz innych zasugerowanych przez Państwa. Partnerami do organizacji potencjalnych spotkań b2b na miejscu będą  Greater Houston Partnership oraz Polsko-Amerykańska Rada Biznesu.

 

W związku z powyższym, MSZ zwraca się do Państwa z uprzejmą prośba o informację zwrotną dot. zainteresowania zarówno Państw udziałem w tego typu wizycie oraz o ew. sugestie dot. dodatkowych partnerów, z którymi warto porozmawiać na miejscu.

 

Przypominamy, że w przypadku wyjazdów organizowanych przez MSZ pokrywacie Państwo koszty przelotu i zakwaterowania we własnym zakresie. Po stronie organizatorów leży organizacja transportu i logistyki na miejscu, sal do spotkań itp.

 

Prosimy o przesłanie informacji  dot. wstępnego zainteresowania wizytą do 19.01 br. do agata.czyrsznic-dobrowolska@msz.gov.pl lub daniel.piekarski@msz.gov.pl.

Źródło: Departament Współpracy Ekonomicznej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych (www.msz.gov.pl)

Data publikacji: 12.01.2018
Translate »