[well anim=”” boxbgcolor=””]

W tym roku w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu w Bydgoszczy, poziom zatrudnienia przekroczy 10 tyś. osób. Podczas konferencji prasowej 20 kwietnia zorganizowanej przez Prezydenta Miasta Rafała Bruskiego i Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego inwestorzy zaprezentowali swoje plany rozwoju.

 

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu BPO/SSC coraz mocniej wpisuje się w profil gospodarczym Bydgoszczy. Blisko 10 000 pracowników zatrudnionych obecnie w branży, dowodzi o sile i doświadczeniu miasta w dostarczeniu globalnych usług IT, finansowych czy z zakresu obsługi klienta. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego kontynuuje działania w ramach kampanii Bydgoszcz otwarta na outsourcing ukierunkowane na zapewnienie właściwych warunków do rozwoju już obecnych inwestorów i przyciąganiu do miasta kolejnych projektów inwestycyjnych. – mówiła Edyta Wiwatowska, Prezes Zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. podczas wprowadzenia do konferencji.

Potencjał Bydgoszczy doceniła Mobica, brytyjska firma, która swoje biuro w naszym mieście otworzyła w 2011 roku. Obecnie zatrudnia 200 osób, jednak w najbliższych latach planuje przynajmniej podwoić zatrudnienie.

 

Chcemy pomóc miastu w kształceniu wysoko wykwalifikowanej kadry programistycznej, a także w zatrzymaniu jej tutaj i, co więcej, w sprowadzeniu do Bydgoszczy specjalistów z innych miast, poprzez oferowanie im możliwości pracy nad najbardziej zaawansowanymi technologicznie projektami, w zależności od preferencji – tu w Bydgoszczy lub za granicą. Cieszę się z zacieśnienia współpracy z władzami miasta, z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego oraz uczelniami wyższymi, z klimatu wsparcia, które miasto oferuje. Dzięki temu, wspólnie stworzymy tu w Bydgoszczy dobre i rozwojowe miejsce pracy.  – powiedział Wojciech Chybowski, Dyrektor Centrów Rozwoju Oprogramowania Mobica. Dawn Embry, Dyrektor ds. Strategii Biznesowej firmy dodała – Mobica kocha Bydgoszcz, ale również nasi klienci kochają to miasto. Pasja, jakość i oddanie – jakie spotykamy przy realizacji projektów w tej lokalizacji sprawia, że nasi klienci chcą tu wracać .

Według raportu ABSL (Związku Liderów Sektora Nowoczesnych Usług dla Biznesu) za rok 2016 Bydgoszcz kształtuje się jako jeden z głównych ośrodków BPO/SSC w Polsce. Zdecydowanym wyróżnikiem Bydgoszczy jest dominujący udział firm IT w lokalnej strukturze sektora, które zatrudniają łącznie blisko 8000 osób. Centra świadczące usługi finansowo-księgowe zatrudniają około 1000 osób, a kolejny 1000 pracowników zatrudnionych jest w firmach typu contact centre.

 

– Branża IT to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż na świecie. Cieszę się, że Bydgoszcz jest ważną lokalizacją na mapie inwestycji w tej branży, czego dowodem są dzisiejsze dobre wiadomości o rozwoju bydgoskich oddziałów, a tym samym o kolejnych, docelowo, nawet kilkuset miejscach pracy. To dobre wiadomości dla naszych absolwentów szkół wyższych, dla młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać, pracując z najlepszymi – podkreślił podczas konferencji Prezydent Rafał Bruski.

Nowym inwestorem na bydgoskim rynku jest firma Great Call, która świadczy usługi contact center dla m.in. AIG – jednej z największych firm ubezpieczeniowych na świecie. –Postawiliśmy na Bydgoszcz, bo – po pierwsze – to dobra lokalizacja na mapie kraju, po drugie – miasto ma dobre zasoby wykwalifikowanych pracowników, szczególnie w branży finansów i ubezpieczeń, a po trzecie – działa tu duża liczba szkół wyższych, kształcących m.in. właśnie w tym zakresie. Nie bez znaczenia dla nas było również wsparcie miasta i Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego na etapie poszukiwania lokalizacji – mówił prezes Great Call, Michał Karpiński.

 

Firma operacyjnie rusza już na początku maja, pełne zatrudnienie planuje osiągnąć do końca roku. Docelowo planuje zatrudnienie 120 osób, w tym 60 pracowników pracować będzie wyłącznie na potrzeby AIG. Spółka ulokowała się w biurowcu Optimum Park przy ul. Fordońskiej.

 

Warto wiedzieć

 

Potencjał lokalnych kadr informatycznych został doceniony przez globalne korporacje. Do grona inwestorów, którzy już zdecydowali o lokalizacji w mieście swoich kluczowych operacji należą, m.in.: Atos, Nokia, SDL, Mobica, Cybercom, Vivid Games, Oponeo, ASSECO, Sunrise System, iQor, Teldat, Ericsson, Bonair, Bazy i Systemy Bankowe, TEL-DAT czy Great Call.

 

Rozwój branży przyczynia się również do powstawania na terenie miasta nowoczesnych obiektów biurowych za rozwój sektora BPO/SSC w Bydgoszczy odpowiedzialna jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Data publikacji: 20.04.2017
Translate »