Konferencje, warsztaty, spotkania, targi pracy, a nawet drzwi otwarte w firmach – tak w skrócie prezentował się wachlarz wydarzeń oferowanych w regionie podczas dziesiątej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Oficjalna inauguracja Tygodnia w województwie kujawsko-pomorskim odbyła się podczas konferencji „Start-up, co w tym trudnego…”, która była okazją do spotkania w jednym miejscu osób związanych ze środowiskiem start-upowym, młodych przedsiębiorców, a także osób przedsiębiorczych lub planujących uruchomienie innowacyjnego biznesu. Ważnym punktem na mapie bydgoskich wydarzeń w ramach ŚTP była kolejna edycja Targów Pracy Offerty, gdzie zgromadziło się blisko 100 podmiotów oferujących zatrudnienie. Dużym zainteresowaniem podczas targów cieszyło się także zorganizowane przez BARR „Spotkanie z przedsiębiorczością – jak założyć własną firmę?”. Piątek zdominowały panie, udowadniając jak bardzo świat IT potrzebuje kobiet. W konferencji „Kobiety w IT” zorganizowanej przez firmę Nokia oraz BARR wzięło udział około 200 przedstawicielek płci pięknej, zainteresowanych naukami ścisłymi oraz karierą w branży technologii informatycznych. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Bydgoszczy zakończyła „Sobota z pracodawcą”, podczas której 20 firm otworzyło swoje siedziby dla potencjalnych kandydatów do pracy, zapraszając do odwiedzin, rozmów z pracownikami, a nawet osobistego złożenia swojego CV.

 

Regionalnym Koordynatorem ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim po raz kolejny była Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Serdecznie dziękujemy zarówno uczestnikom, jak i wszystkim Partnerom zaangażowanym w organizację ciekawych wydarzeń w całym regionie.

Data publikacji: 20.11.2017
Translate »