Cybercom – szwedzka firma z branży IT w Bydgoszczy zlokalizuje swój trzeci oddział w Polsce. Docelowo planowane jest zatrudnienie nawet 200 osób.

W ostatnim kwartale 2016 roku firma uruchomi jednostkę konsultingową działającą w zakresie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, która obsługiwać będzie głównie klientów Cybercom w Europie Zachodniej. Bydgoszcz będzie trzecim miastem – po Warszawie i Łodzi – w którym firma otworzy swój oddział. Biuro zlokalizowane w budynku Centrum Biznesu przy ul. Unii Lubelskiej przez pierwsze tygodnie działalności zajmować będzie się wsparciem projektów realizowanych w Łodzi i Warszawie. Po skompletowaniu kadry nowy oddział realizował będzie samodzielne zadania. Biuro odpowiadać będzie za obsługę bieżących, zagranicznych klientów oraz za rozwój współpracy z lokalnymi organizacjami. W pierwszym roku działalności w Bydgoszczy zatrudnionych zostanie do 50 osób, jednak docelowo firma planuje zatrudnić ok. 200 osób. Firma poszukuje zarówno osób z dużym doświadczeniem, jak i studentów.

 

– Otwarcie kolejnego oddziału firmy Cybercom potwierdza, że Bydgoszcz jest miastem chętnie wybieranym przez firmy zajmujące się branżą IT. Lokalizacja nowego biura w Bydgoszczy to nie tylko rozwój firmy, ale i nowe miejsca pracy dla mieszkańców – mówił prezydent Rafał Bruski. – W mieście funkcjonują i nadal rozwijają się firmy takie jako Atos, czy Nokia, więc liczę na to, że bydgoski oddział firmy Cybercom powtórzy ten sukces.

 

– Bydgoszcz jest dla nas kolejnym miastem, w którym podobnie jak w Łodzi i w Warszawie widzimy wielki potencjał rozwoju. Chcemy, aby biuro w Bydgoszczy stało się jednym z kluczowych oddziałów dla naszych klientów, głównie z Europy Zachodniej – mówi Marcin Siech, Dyrektor Zarządzający Cybercom Poland Sp. z o.o.

 

Cybercom to międzynarodowa firma wyspecjalizowana w doradztwie technologicznym, z siedzibą w Szwecji, zatrudniająca ponad 1 000 osób w 22 oddziałach w Danii, Finlandii, Polsce, Szwecji i Singapurze. W Polsce w Cybercom pracuje ponad 250 inżynierów w Łodzi i Warszawie. Firma świadczy pełen zakres usług consultingowych i outsourcingowych, testowania oraz badań i rozwoju dla dużych i średnich firm z takich branż jak telekomunikacja, przemysł, media, bankowość i finanse, handel detaliczny, jak również na rzecz sektora publicznego. Cybercom znajduje się w gronie Najlepszych Pracodawców IT w Polsce.

 

– Decyzja Cybercom o wyborze Bydgoszczy na lokalizację trzeciego oddziału firmy w Polsce pokazuje, że miasto ma ciekawą ofertę dla międzynarodowych firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu – dodaje Edyta Wiwatowska, Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o

Mieszkańcy na nowe miejsca pracy mogą liczyć nie tylko w branży IT. Firma ID Logistics, dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, w wrześniu br. rozpoczął prace nad uruchomieniem nowego Centrum Dystrybucji dla sieci handlowej Carrefour w Bydgoszczy. Jednym z najważniejszych etapów przygotowań jest zatrudnienie blisko 300 osób, które będą odpowiedzialne za sprawne działanie bydgoskiego magazynu. Nowe Centrum Dytrybucji sieci Carrefour w Bydgoszczy zostanie uruchomione w marcu 2017 roku.

Data publikacji: 10.10.2016
Translate »