20 września br. w Berlinie, na targach Innotrans 2016, zostało podpisane memorandum dotyczące współpracy Kolei Ukraińskich i PESA Bydgoszcz SA.

Ze strony ukraińskiego przewoźnika dokument podpisali: prezes Wojciech Balczun i członek Zarządu Ireneusz Wasilewski, a w imieniu PESA prezes Tomasz Zaboklicki i Członek Zarządu, Dyrektor Marketingu Marcin Jędryczka. W uroczystości podpisania dokumentu uczestniczyli m.in. Wiceminister Rozwoju Witold Słowik i Ambasador RP w Berlinie prof. Andrzej Przyłębski.

 

W treści memorandum strony podkreśliły, że doświadczenie w produkcji pojazdów spełniających najwyższe światowe standardy i gwarantujących wysoki poziom przewozów pasażerów, odpowiada potrzebom wciąż unowocześnianego systemu komunikacji zbiorowej na Ukrainie. Stąd też Koleje Ukraińskie i PESA zadeklarowały w podpisanym porozumieniu wolę podjęcia współpracy w zakresie budowy oraz modernizacji taboru kolejowego, w tym lokomotyw, spalinowych i elektrycznych pojazdów trakcyjnych oraz wagonów pasażerskich.

 

Jednocześnie obie strony – mając na uwadze 20-letnią współpracę PESA – z Kolejami Ukraińskimi – wyraziły gotowość współpracy w zakresie dostawy części i obsługi technicznej dostarczonych już wcześniej pojazdów 610, 620 i 630.

 

Źródło: Informacja prasowa PESA Bydgoszcz

Data publikacji: 26.09.2016
Translate »