Outsourcing Breakfast31 marca 2015 roku w warszawskim Mercure Grand Hotel odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu Outsourcing Breakfast. Organizatorami spotkania byli Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego i Fundację Pro Progressio. Tym razem pod lupę wzięto rynek nieruchomości biurowych w Bydgoszczy. Przy jednym stole spotkali się przedstawiciele Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, czołowych firm doradczych z sektora real estate, mediów branżowych oraz bydgoscy lokalni deweloperzy.

 

Wraz z intensywnym rozwojem sektora BPO/SCC w Polsce rośnie zapotrzebowanie na nowoczesne obiekty biurowe. Bydgoszcz, jako miasto otwarte na outsourcing, doskonale rozumie ten trend. W tym roku całkowita powierzchnia biur w mieście przekroczy 50 000 mkw., z czego ponad 35 000 mkw. stanowić będą przestrzenie klasy A i B+.

Outsourcing BreakfastMiasto położone w trójkącie między Warszawą, Poznaniem i Trójmiastem stanowi dobrą lokalizację do rozwoju sektora outsourcingu, nowoczesnych usług dla biznesu i firm badawczo-rozwojowych. Ogromny atut stanowi również dostępność wykwalifikowanej kadry. Już w tej chwili walory inwestycyjne miasta doceniły takie firmy jak Atos, Alcatel-Lucent, czy SDL. Efektem jest stały wzrost inwestycji w nieruchomości komercyjne – tymi słowami rozpoczęła spotkanie pani Edyta Wiwatowska – Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która w krótkim wystąpieniu opowiedziała o biznesowym potencjale miasta.

 

Outsourcing BreakfastBydgoszcz to ósme pod względem wielkości miasto w Polsce i największe w województwie kujawsko-pomorskim (ponad 360 tys. mieszkańców). Ulokowane jest na przecięciu ważnych dróg krajowych oraz kolejowych i posiada międzynarodowy port lotniczy. Bydgoszcz  zamieszkują ludzie młodzi (średnia wieku – 36 lat) i dobrze wykształceni. 15 wyższych uczelni kształci blisko 43 tys. studentów, a wśród wiodących kierunków nauczania są informatyka, finanse i rachunkowość oraz filologie języków obcych. Miasto oferuje stabilne środowisko biznesowe ze względu na niską rotację kadr oraz konkurencyjne koszty zatrudnienia. W Bydgoszczy funkcjonuje ogółem 43 430 firm.

 

Outsourcing BreakfastZ rozmów jakie prowadzili między sobą wszyscy uczestnicy spotkania wynika, że Bydgoszcz nie jest jeszcze miastem pierwszego wyboru dla zagranicznych inwestorów. Siedziby tworzą tu zazwyczaj firmy, które posiadają już biura w innych, większych ośrodkach i pragną dywersyfikować lokalizację swojej działalności. Opinia ta jednak może się zmienić przy bliższym poznaniu walorów inwestycyjnych miasta – powiedział na koniec spotkania Wiktor Doktór, Prezes Fundacji Pro Progressio, który moderował całość spotkania.

 

Warto przyjrzeć się rozwojowi biznesowemu Bydgoszczy, gdyż jest to destynacja z dużym potencjałem. Miasto coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na inwestycyjnej mapie Polski i w przyszłości ma szansę konkurować z większymi ośrodkami. To nie jedyne, zaplanowane na rok 2015, wydarzenie poświęcone tematyce nieruchomości w Bydgoszczy, kolejne już niebawem i zapewne ponownie zgromadzi pełna salę ekspertów branżowych.

 

Źródło: Pro Progressio

Data publikacji: 01.04.2015
Translate »