Celem konferencji jest wypracowanie metod wdrażania kompetencji jutra niezbędnych w sektorze Nowoczesnych Usług dla Biznesu (NUB), a także odpowiedź na pytania jakie kompetencje będą potrzebne za 5-10 lat oraz jak je kształtować we współpracy z jednostkami edukacji formalnej. Poruszona zostanie również tematyka, w jaki sposób rozwiązania państwowe w kształtowaniu polityki uczenia się przez całe życie mogą wesprzeć te procesy i z jakich środków mogą skorzystać przedsiębiorcy oraz jednostki edukacyjne, aby dokonać zmian w kształceniu zgodnie ze strategią Gospodarki 4.0.
Konferencja adresowana jest do:
- przedstawicieli organów prowadzących szkoły,
- przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za edukację w regionach (wydziały oświaty w urzędach marszałkowskich, urzędach miasta),
- przedstawicieli oświaty i szkolnictwa wyższego (dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadpodstawowych, władze uczelni, opiekunowie kierunków),
- przedstawicieli firm sektora NUB,
- przedstawicieli instytucji rynku pracy,
- przedstawicieli agencji rozwoju regionalnego, specjalnych stref ekonomicznych.
Częścią konferencji będą warsztaty online przeznaczone dla:
- sektora edukacji – formy współpracy z sektorem NUB w celu budowania kadr Gospodarki 4.0
- przedsiębiorców – fundusze na kompetencje dla sektora NUB
- interesariuszy sektora ZSK jako narzędzie budowania kompetencji w sektorze NUB.
Konferencja „Przyszłość kwalifikacji w sektorze Nowoczesnych Usług dla Biznesu” odbędzie się 25 października w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 3-7, w sali im. Bydgoskiego Marca 1981, w formule hybrydowej. Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny.
Organizatorem konferencji jest Sektorowa Rada ds. Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe, a partnerami: Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oddział w Toruniu. Wydarzenie objęte zostało patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Instytutu Badań Edukacyjnych (IBE), Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w ramach cyklu 16 wydarzeń wojewódzkich.