W tym roku odbędzie się 14. edycja konkursu EY Przedsiębiorca Roku, obejmującego swoim zasięgiem blisko 60 państw na świecie. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców z Bydgoszczy i regionu do uczestnictwa w konkursie. Organizatorem konkursu jest firma doradcza EY.

EY Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców. Konkurs organizowany jest na świecie, przez firmę EY od 1986 roku i uczestniczy w nim ponad 60 państw. W Polsce, pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku. Od tego czasu inicjatywa zgromadziła wokół idei propagowania osiągnięć polskich przedsiębiorców imponującą społeczność. Należą do niej właściciele najlepszych polskich firm oraz autorytety świata biznesu.

 

Jury, niezależne od EY, podejmuje decyzję o wyborze najlepszego przedsiębiorcy, biorąc pod uwagę takie aspekty jak: przedsiębiorczość, strategia, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem. Tak ustalone kryteria – identyczne we wszystkich krajach – dają przedsiębiorcom z całego świata równe szanse w rywalizacji o zwycięstwo. EY Przedsiębiorca Roku jest bowiem inicjatywą mającą na celu wyróżnienie człowieka – przedsiębiorcy, wizjonera, lidera, a nie jego firmy.

 

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w konkursie wysyłają zgłoszenie wypełniając formularz on-line lub w wersji papierowej. Kandydat może także zostać zgłoszony przez inną osobę, np. współpracownika, dostawcę lub członka rodziny.

 

Ukoronowaniem każdej edycji konkursu jest uroczysta Gala Finałowa, co roku w listopadzie, na której ogłaszany jest zwycięzca – Przedsiębiorca Roku. W czerwcu kolejnego roku, zwycięzca ten reprezentuje Polskę podczas ogólnoświatowego finału konkursu EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo.

Do 1 czerwca można się zgłaszać do konkursu. Przedsiębiorcy mogą startować w trzech kategoriach:

 

– Produkcja i Usługi,
– Nowe Technologie/Innowacyjność,
– Nowy Biznes.

 

Szczegółowe kryteria znajdują się na stronie internetowej: www.przedsiebiorcaroku.pl

Data publikacji: 06.05.2016
Translate »