Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje, iż została zainaugurowana XV edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to wyróżnienie przyznawane raz do roku. Nagroda Gospodarcza stanowi uhonorowanie przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych firm.

W ramach Nagrody Gospodarczej 2017 Prezydent RP wręczy wyróżnienia w sześciu kategoriach ustanowionych w 2016 roku.

 

Prezydent – spośród nominacji Kapituły – wskaże laureatów w czterech kategoriach głównych:

 

  • Lider MŚP – nagroda dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, również działających na terenach wiejskich, które funkcjonują na polskim rynku od co najmniej 5 lat i z sukcesem rozwijają się, będąc liderem w regionie,
  • Narodowy Sukces – nagroda dla polskich przedsiębiorstw, które od co najmniej 5 lat osiągają trwały wzrost i zrównoważony rozwój, będąc wzorem funkcjonowania dla innych przedsiębiorstw,
  • Międzynarodowy Sukces – nagroda dla przedsiębiorstw funkcjonujących od co najmniej 5 lat, które osiągają znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych,
  • Odpowiedzialny Biznes – nagroda dla przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

 

oraz w dwóch kategoriach specjalnych:

 

  • Startup_PL – nagroda specjalna dla przedsiębiorstw, które istnieją na rynku nie dłużej niż 5 lat oraz stworzyły innowację produktową lub technologiczną,
  • Badania+Rozwój – nagroda specjalna dla zespołów jednostek naukowych lub przedsiębiorstw, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną.

 

Prezydent RP może także przyznać Nagrodę Indywidualną.

 

Przedsiębiorcy z Miasta Bydgoszczy, którzy chcą pretendować do Nagrody, powinni zgłosić swój udział za pośrednictwem Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Na stronie www.prezydent.pl udostępniona została zakładka http://www.prezydent.pl/kancelaria/nagroda-gospodarcza/materialy-do-pobrania-2017 poświęcona Nagrodzie Gospodarczej z informacjami dotyczącymi tegorocznej edycji, a także regulaminem i wnioskami do pobrania dla ubiegających się o nagrodę w każdej z sześciu kategorii.

Do 29 sierpnia 2017 r. należy dostarczyć wypełniony wniosek wraz z załącznikami na adres mailowy: marcin.przybylski@barr.pl (z tytułem wiadomości: „Nagroda gospodarcza Prezydenta RP”  oraz listownie do siedziby BARR, ul. Unii Lubelskiej 4C, 85-059 Bydgoszcz.

 

Następnie BARR przekaże nadesłane formularze do Unii Metropolii Polskich, która znajduje się w gronie instytucji uprawnionych do zgłaszania kandydatów z całej Polski.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uhonoruje najlepsze podmioty gospodarcze w kraju na uroczystej Gali, która odbędzie się 17 listopada 2017 r. podczas Kongresu 590, który obędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa.

Data publikacji: 28.07.2017
Translate »