śniadanie biznesoweW dniu 26 maja 2015 r. już po raz kolejny odbyła się konferencja  współorganizowana przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Fundację Pro Progressio. Tym razem wydarzenie miało miejsce w Warszawie, a tematem spotkania był rozwój rynku logistycznego i magazynowego w Bydgoszczy.

 

Spotkanie skierowane było do m.in. agencji konsultingowych Real Estate, deweloperów powierzchni magazynowych, oraz do firm spedycyjnych.

 

Na początku zebranych gości przywitał wiceprezydent Bydgoszczy Łukasz Niedźwiecki oraz w kilku słowach wstępu przedstawił Miasto wszystkim obecnym.

 

śniadanie biznesoweW trakcie trwania konferencji prezes BARR Edyta Wiwatowska dokonała szczegółowej prezentacji Bydgoszczy jako miejsca, które może poszczycić się bardzo dobrze rozwiniętym sektorem produkcyjnym. Przedstawiła ponadto mocne strony miasta takie jak produkcja głównie na eksport co w połączeniu z dostępnością wykwalifikowanej kadry wskazuje Bydgoszcz jako najlepsze miejsce do stworzenia centrów logistycznych.

 

Prezes wskazała również na ofertę inwestycyjną miasta oraz przybliżyła m.in. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny wraz z terenami objętymi Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

 

śniadanie biznesoweW kolejnej części Michał Kornacki, kierownik działu obsługi inwestora w BARR przedstawił przygotowany przez GDDKiA raport dotyczący postępów budowy drogi ekspresowej S5 mającej docelowo połączyć autostrady A1 i A2 oraz ostatecznie połączyć Wybrzeże ze Śląskiem. Są to informacje o bardzo dużym znaczeniu, ponieważ ostatecznie sprawią, że Bydgoszcz będzie miała dostęp do głównych tras tranzytowych poprzez drogi ekspresowe.

 

Na koniec spotkania goście mieli okazję zadać pytania przedstawicielom BARR-u, a po jego zakończeniu udać się na śniadanie połączone z networkingiem.

 

Konferencję poprowadził Wiktor Doktór z Pro Progressio.

Data publikacji: 27.05.2015
Translate »