baner stp

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to największe, organizowane w ponad 170 krajach, wydarzenie promujące świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Co roku Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego podejmuje się roli regionalnego koordynatora ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim, inicjując wiele wydarzeń własnych, jak też nawiązując partnerstwa z organizacjami i instytucjami w całym regionie, które zgłaszają swoje działania na rzecz promowania przedsiębiorczości. Wydarzenia w ramach ŚTP, takie jak: szkolenia, konferencje, targi, warsztaty czy konsultacje (także w formule online), organizowane są rokrocznie w listopadzie. Więcej informacji oraz listę wydarzeń w danym roku można sprawdzić na stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Partnerem ŚTP może zostać każdy, komu zależy na rozwoju społecznym i gospodarczym naszego kraju. Zapraszamy do udziału samorządy, stowarzyszenia i organizacje biznesowe, wyższe uczelnie, urzędy pracy, inkubatory przedsiębiorczości, instytucje otoczenia biznesu, media oraz firmy.

  • zarejestrowania organizowanego wydarzenia na stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości poprzez platformę Konfeo.com,
  • poinformowania uczestników, że wydarzenie odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości,
  • umieszczenia logotypu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w miejscu organizowanego wydarzenia w dowolnej formie (kolorowy wydruk na kartce A4, logotyp na prezentacji wyświetlanej podczas wydarzenia, rollup, ulotka itp.)
  1. Zorganizuj przynajmniej jedno wydarzenie, w czasie trwania Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego celem będzie promocja przedsiębiorczości w naszym regionie.
  2. Zarejestruj się na ogólnopolskiej stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
    w charakterze partnera: partnera i dodaj swoje wydarzenie.
  3. Prześlij do Koordynatora Regionalnego (BARR) szczegółowe informacje dotyczące Twojego wydarzenia, podając datę, godzinę, temat i miejsce wydarzenia oraz logotyp swojej organizacji na adres maciej.gorecki@barr.pl.
  4. Po wydarzeniu podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Chętnie zamieścimy relacje z Twoich wydarzeń.

Forma wydarzenia w ramach ŚTP może obejmować: szkolenia, warsztaty, debaty, spotkania z przedsiębiorcami, wykłady z zakresu przedsiębiorczości, konferencje, dni otwarte w firmach, konkursy, happeningi i wiele innych aktywności.

Co roku ogłaszany jest temat przewodni Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, jednak tematyka proponowanych wydarzeń jest bardzo szeroka i może obejmować również: formalno-prawne aspekty zakładania działalności gospodarcze, pozyskiwanie środków finansowych na rozwój swojej działalności, zarządzanie przedsiębiorstwem, tworzenie identyfikacji wizualnej własnej firm, prawo podatkowe, współpraca nauki i biznesu, kształtowanie umiejętności miękkich, tworzenie własnej marki, rozwój osobisty, doradztwo zawodowe i wiele, wiele innych.

Zwykle działania przygotowujące do obchodów ŚTP rozpoczynamy w październiku. Wówczas prowadzimy też nabór regionalnych partnerow ŚTP i zachęcamy do zgłaszania wydarzeń.

Lista wydarzeń pojawia się w listopadzie na stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i jest na bieżąco aktualizowana do czasu zakończeni obchodów ŚTP w danym roku. Większość proponowanych inicjatyw jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek.

Regionalny Koordynator ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim

Maciej Górecki, tel. 885 550 233; mail: maciej.gorecki@barr.pl

 

Podziel się z innymi:
Data publikacji: 21.01.2021
Translate »