TEDx Salon [r]evolutionBydgoszcz jest pierwszym miastem w kujawsko-pomorskim, w którym odbyła się konferencja TEDx. Teraz kontynuując ten trend Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprosiła  na TEDxBydgoszczSalon, czyli cykliczne spotkania na licencji TED. W tym roku odbyły się co najmniej 3 konferencje tego typu w naszym mieście. Ostatnia miała miejsce 22 kwietnia 2015 r.

 

Bill Gates, Stephen Hawking czy Richard Branson – to tylko niektóre osoby biorące udział w konferencjach TED w Stanach Zjednoczonych. Marka wydarzenia znana na całym świecie zdobywa coraz większe uznanie także w Polsce.

 

TEDxBydgoszczSalon podobnie do TEDxBydgoszcz to lokalny, organizowany na licencji TED, cykliczny event. W duchu idei wartych rozpowszechniania w ramach organizacji TED stworzono cykl lokalnych spotkań TEDx Salon. Program lokalnych konferencji organizowanych niezależnie, który pomaga w rozpowszechnianiu idei TED.

 

Spotkania TEDxBydgoszczSalon jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Bydgoszczy. Zaproszeni prelegenci opowiedzą o ciekawych ideachi pomysłach wartych rozpowszechniana. – mówił Mikołaj Grajnert jeden z organizatorów TEDxBydgoszcz. Na spotkania te przychodzą zarówno młodzi ludzie, którzy kształtują swój charakter, a także osoby bardziej doświadczone. Była więc to okazja do nawiązania interesujących kontaktów oraz wymiany doświadczeń z ludźmi ciekawych świata.

 

 

W konferencjach TED chodzi, zgodnie z mottem, o szerzenie różnorakich idei, które warto rozpowszechniać. Jako temat przewodni pierwszego Salonu w Bydgoszczy wybraliśmy [r]Evolution – mówił Łukasz Karwacki, licence holder konferencji. – [r]Evolution czyli tematy z pogranicza rewolucji i ewolucji.

 

Klasyczna formuła takich spotkań polega na 18-minutowych wystąpieniach po czym nastąpi czas na dyskusję i spotkanie kuluarowe w kameralnej atmosferze.

 

Na spotkaniach TEDx chodzi o dobrą energię, ciekawe pomysły i pokazywanie innym, że tak naprawdę można wszystko, jeśli się tylko chce. Wystąpienia mają nie tylko być interesujące, ale motywować do działania – tłumaczyła Martyna Neumann – współorganizatorka TEDxBydgoszczSalon.

Data publikacji: 23.04.2015
Translate »