23 sierpnia w siedzibie Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odbyło się uroczyste zakończenie projektu charytatywnego Junior Camp, w ramach którego dziesięcioro podopiecznych Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych pojechało na obóz nad morze. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego była partnerem projektu.

Kolonie odbyły się w Żelistrzewie w dniach 20-31 lipca. Czas do południa był przeznaczony na 3-godzinne lekcje angielskiego oraz pracę nad projektem, jakim było przygotowanie kalendarza. Po południu dzieci  brały udział w licznych zajęciach sportowych i  plastycznych m.in. treningu KENDO, grze w KUBB, jeździe konnej, rzeźbieniu w mydle. Kolonie dla dzieci były organizowane przez PMI (Project Management Institute) Oddział Gdański i Kujawsko-Pomorski.

 

Aby uzbierać środki na obóz wolontariusze z PMI Oddział Kujawsko-Pomorski zorganizowali dziewięć akcji: m.in. warsztaty Agile i symulacje rozmów kwalifikacyjnych w j. angielskim, pozyskali też sponsorów. Złotym sponsorem akcji charytatywnej została firma TE-Connectivity Oddział Bydgoszcz, specjalizująca się w produkcji złączy elektrycznych i światłowodowych.

 

Więcej o projekcie na www.junior-camp.pl.

 

Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy.

Data publikacji: 25.08.2016
Translate »