Prace projektowe przy Metropolitan Outlet Bydgoszcz dobiegły końca

Zakończył się etap projektowania nowego obiektu Metropolitan Outlet Bydgoszcz. Galeria zyskała nową tożsamość architektoniczną, która w polaczeniu z szeroką i różnorodną ofertą ponad 60 marek outletowych – modowych, sportowych, obuwniczych i wyposażenia wnętrz, stanie się kluczowym elementem wyróżniającym galerię w całym regionie.

Metropolitan Outlet_ Ujecie zewnetrzne

Prace projektowe przy Metropolitan Outlet Bydgoszcz zostały zakończone. Koncepcja architektoniczna nowej bydgoskiej inwestycji firmy Carrefour powstała w pracowni Spacearchitects. Projekt przebudowy i rozbudowy obiektu zakłada stworzenie nowoczesnej, przestronnej przestrzeni handlowej, która wraz z kompleksowo zmodernizowanym hipermarketem Carrefour, stworzy nową jakość zakupów w rozpoznawalnej od wielu lat lokalizacji. Wnętrze galerii wyróżniało się będzie nie tylko ciekawym, nowoczesnym designem, ale także przestronnością i funkcjonalnością dla odwiedzających ją klientów. Zakończenie etapu projektowania obiektu doprowadzi niebawem do rozpoczęcia procedur administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

 

Metropolitan Outlet w Bydgoszczy powstanie w miejscu obecnie działającej galerii handlowej przy Al. Jana Pawła II – jednej z najnowocześniejszych arterii komunikacyjnych miasta. Lokalizacja centrum jest dobrze znana i łatwo dostępna dla klientów. Dzięki otoczeniu kluczowych dróg wylotowych z miasta, pozwala na dogod ny dojazd zarówno mieszkańcom Bydgoszczy, jak również innych miast województwa kujawsko – pomorskiego, takich jak Toruń, Grudziądz, Inowrocław czy Włocławek. Modernizacja dróg ekspresowych S5 i S10 dodatkowo polepszy skomunikowanie regionu z sąsiadującymi miastami, zapewniając szybki i wygodny dojazd do autostrady A1, co istotnie przełoży się na zwiększenie zasięgu oddziaływania Metropolitan Outlet Bydgoszcz. Obecnie w strefie
do 90 minut jazdy samochodem do powstającego centrum outletowego mieszka ponad dwa miliony jego przyszłych klientów.

Metropolitan Outlet wnętrze - projekt
Metropolitan Outlet wnętrze - projekt

Na powierzchni outletu 17 000 m. kw. GLA Metropolitan Outlet Bydgoszcz zaoferuje szeroki wybór marek modowych, sportowych, obuwniczych, galanterii skórzanej oraz wyposażenia wnętrz znanych polskich i zagranicznych producentów w obniżonych cenach. Ofertę uzupełnią punkty gastronomiczne, usługowe oraz plac zabaw dla dzieci. Niewątpliwym atutem outletu będzie funkcjonujący w nowej odsłonie operator spożywczy Careffour o powierzchni 5 000 m. kw. uzupełniony dodatkowo o stację paliw. Przebudowa dotychczasowej galerii handlowej na outlet dobrze wpisuje się w aktualne trendy na rynku. Centra wyprzedażowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem polskich konsumentów, a realizowane rozbudowy i modernizacje obiektów przyciągają wielu nowych najemców.

 

Metropolitan Outlet Bydgoszcz od pierwszego zaprezentowania na rynku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najemców. Znane międzynarodowe i polskie marki potwierdziły zainteresowanie wynajęciem powierzchni handlowej. Ponad 70 procent powierzchni jest zarezerwowanej, aktualnie trwają negocjacje pierwszych umów najmu. Komercjalizacją obiektu zajmuje się firma JLL światowy lider w zakresie doradztwa i inwestycji z sektora nieruchomości komercyjnych.

 

Metropolitan Outlet w Bydgoszczy to nie jedyna z inwestycji realizowanych obecnie przez Carrefour w Polsce. Równolegle sieć finalizuje ostatni etap rozbudowy i remodelingu Galerii Morena w Gdańsku, a także kilku mniejszych modernizacji i rekomercjalizacji centrów handlowych ze swojego portfolio na terenie całego kraju.

 

O Carrefour

Carrefour Polska to multiformatowa sieć handlowa, pod której szyldem działa obecnie ponad 800 sklepów w takich formatach jak: hipermarkety, supermarkety, sklepy osiedlowe i specjalistyczne oraz sklep internetowy. Spółka jest również właścicielem sieci centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 m. kw. GLA i posiada doświadczenie deweloperskie, inwestycyjne oraz operacyjne związane z zarządzaniem tymi obiektami.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnościach i wydarzeniach organizowanych przez BARR, zapisz się do newslettera

email marketing powered by FreshMail