• 959

  CEE Shared Services and Outsourcing Award 2016 dla Bydgoszczy

 • 960

  Bydgoszcz zwyciężyła w kategorii "Miasto przyjazne inwestorom"

 • 954

  Zaproszenia dla inwestorów na misje gospodarcze i targi

 • 955

  Bieżące inwestycje w naszym mieście

 • 953

  Bydgoszcz na polskiej mapie nowoczesnych usług dla biznesu

STREFA INWESTORA

Dział obsługi inwestora

Dział prowadzi sprawy związane z bezpośrednią obsługą inwestorów i tworzeniem oferty inwestycyjnej Miasta Bydgoszczy.

Do zadań działu należy:

 • tworzenie aktualnej bazy ofert inwestycyjnych;
 • tworzenie i aktualizacja bazy danych statystycznych, ekonomicznych dot. Bydgoszczy;
 • przygotowywanie dedykowanej propozycji inwestycyjnej;
 • tworzenie baz danych o inwestorach;
 • pozyskiwanie nowych inwestorów i ich obsługa w toku procesu inwestycyjnego;
 • współpraca z przedsiębiorcami w ramach obsługi poinwestycyjnej;
 • współpraca z agencjami consultingowymi oraz podmiotami zaangażowanymi w pozyskiwanie i obsługę inwestorów na szczeblu regionalnym, krajowym i międzynarodowym;
 • udział w wydarzeniach promocyjnych, m.in. konferencjach, targach, forach, spotkaniach B2B;
 • realizacja projektów wspierających kooperację pomiędzy przedsiębiorcami.

Baza wiedzy dla inwestorów

Zachęty inwestycyjne (2)
poradnik-inwestora-zmiana
koszty lokalne w Bydgoszczy

Charakterystyka wybranych sektorów w Bydgoszczy

produkcyjny
BPO
logistyczny

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA DLA BYDGOSZCZY:

doing-2
Bydgoszcz-Eurobuild-Awards-2015
ceeSSO16-Bydgoszcz-21

Baza ofert inwestycyjnych

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. prowadzi bazę ofert inwestycyjnych, która dedykowana jest dla przedsiębiorców lokalnych oraz nowych inwestorów planujących rozpocząć działalność gospodarczą na terenie Miasta Bydgoszczy.

 

Baza ofert inwestycyjnych zawiera tereny, których właścicielem jest Gmina Bydgoszcz, Skarb Państwa lub też osoby prywatne, w tym użytkownicy wieczyści. Są to nieruchomości zabudowane, jak i niezabudowane, o bardzo różnej wielkości i przeznaczeniu; tereny objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, jak i również te, na których obowiązuje tzw. Studium.

dlaczego warto inwestować w bydgoszczy

 • Matthieu Fersing -

  Bydgoszcz jest jednym z najsilniejszych centrów biznesowych w województwie kujawsko-pomorskim. Stabilne środowisko biznesowe, dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz konkurencyjne koszty zatrudnienia sprawiają, że jest to dobre miejsce do inwestycji i rozwoju już istniejącego biznesu, czego przykładem jest firma Atos.

  Początki Atos w Polsce sięgają roku 2000 – w Bydgoszczy pracowało wówczas 6 osób. W ciągu kilkunastu lat bydgoski oddział firmy z kilku pracowników rozrósł się do ponad 3000 osób. Jest to wynik realizowanych projektów, w tym uruchomionego w roku 2014 projektu rozwoju Centrum Wsparcia Procesów IT, który udało nam się wdrożyć dzięki wsparciu lokalnego samorządu. Kompleksowy zakres świadczonych usług IT sprawia, że pracujemy na szerokim spektrum technologii, dzięki czemu możemy realizować strategiczne projekty dla zagranicznych klientów. Są oni pod wrażeniem dobrze zorganizowanej przestrzeni i otoczenia firmy, doceniają kompetencje i entuzjazm polskich pracowników.

  Matthieu Fersing - Head of Infrastructure and Data Management - Atos Poland Global Delivery Center
 • Paweł Panczyj -

  Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. konsekwentnie realizuje kampanię „Bydgoszcz otwarta na outsourcing”, pozycjonując Bydgoszcz w czołówce miast regionalnych wspierających rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.

  Paweł Panczyj - Dyrektor Zarządzający - ABSL
 • Wiktor Doktór -

  Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego (BARR), która prowadzi działalność w Bydgoszczy stanowi doskonałą jednostkę samorządową, która obsługuje przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem działalności w Bydgoszczy.

  Wiktor Doktór - Prezes - Pro Progressio
 • Paweł Rybak -

  Jako inwestor na bydgoskim rynku pracy, współpracujemy z zespołem p. Edyty Wiwatowskiej, najpierw działając pod auspicjami Urzędu Miasta, następnie BARR od 2011 roku. Efektem obustronnie inicjowanych działań jest zacieśnienie współpracy z bydgoskimi uczelniami oraz szkołą średnią o profilu IT.

  Paweł Rybak - Prezes Zarządu - Sunrise System sp. z o.o. sp. k.
 • Waldemar Jasiński -

  Miasto oferuje stabilne środowisko biznesowe oraz wykwalifikowaną kadrę. Tworzy także dobry klimat dla nowych inwestycji, rozwoju istniejącego biznesu i przedsiębiorczości.

  Waldemar Jasiński - Director, Trade Operations - EMEA - Livingston Poland Sp. z o.o.
 • Jakub Tomczewski -

  Decydując o wyborze Bydgoszczy pod lokalizację Customer Interaction Services ivy Technology postawił na główne atuty miasta: dynamiczny charakter skupiający profesjonalistów, doskonałe zaplecze akademickie, dostępność utalentowanej kadry, dobra współpraca z samorządem i lokalnymi szkołami średnimi. Świadcząc usługi w 13 różnych językach dla klientów z całego świata jest dla nas niezwykle ważne, aby środowisko w którym działamy odzwierciedlało globalny charakter naszej pracy zapewniając jednocześnie dostęp do wiedzy technicznej oraz doskonałą infrastrukturę komunikacyjną i techniczną, a to wszystko dostępne jest w Bydgoszczy.

  Jakub Tomczewski - EC & CIS Site Manager - Ivy Technology
 • Marcin Siech -

  Firma Cybercom Poland Sp. z o. o. rozpoczynając swoją działalność na rynku bydgoskim w 2016 roku uzyskała profesjonalne wsparcie od Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Sp. z o. o. Przygotowanie merytoryczne reprezentowane przez BARR w postaci dostarczania niezbędnych informacji przy otwieraniu nowego oddziału prezentuje się na najwyższym poziomie. Chcielibyśmy podkreślić, że zespół Pani Edyty Wiwatowskiej kreatywnie wspiera inicjatywy naszej firmy, pozwalając w szerszym i bardziej efektywnym zakresie realizować cele. Wsparcie dane przez BARR pozwoliło nam szybko przejść do działalności podstawowej dla oddziału bydgoskiego, czyli na realizacji innowacyjnych projektów w obszarach Automotive, Telecom R&D, Digitalization oraz IoT.

  Wszystkim polskim miastom życzymy równie zaangażowanych ludzi w tworzeniu klimatu inwestycyjnego jaki powstał w Bydgoszczy wokół BARR i Cybercom Poland Sp. z o. o.

  Marcin Siech - Dyrektor Zarządzający - Cybercom Poland Sp. z o. o.
 • Andrzej Rosiński -

  Decydując się na realizację naszych parków logistycznych z największą starannością dobieramy lokalizację, która umożliwi nam budowę obiektów pod konkretne zapotrzebowanie różnych najemców, poszukujących magazynów klasycznych czy hal produkcyjnych. Obok lokalizacji istotne znaczenie ma układ dróg i plany ich rozbudowy oraz dostępność kadry pracowniczej. Przy podejmowaniu decyzji o zlokalizowaniu inwestycji w Bydgoszczy analizowaliśmy bardzo dokładnie te parametry. Z naszych obserwacji wynikało także, że w dynamicznie rozwijającym się mieście Bydgoszcz brakuje wysokiej jakości hal produkcyjnych. Budowane przez Waimea Holding S.A. powierzchnie przemysłowe zapewniają firmom doskonały rozwój, podnoszą jakość i kulturę pracy. W ostatnich latach zaobserwowaliśmy również duży rozwój małych przedsiębiorstw, które w początkowej fazie funkcjonowania potrzebują mniejszych biur z dostępem do małych powierzchni magazynowych. W odpowiedzi na zapotrzebowanie bydgoskiego rynku powstaje Waimea Logistic Park Bydgoszcz. W pierwszym etapie inwestycji powstanie hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 072 mkw., która będzie oferować magazyny i biura dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Minimalne moduły magazynowe będzie można wynająć już od ok. 650 mkw. z modułami biurowo-socjalnymi o powierzchni od ok. 60 mkw. Druga hala, o powierzchni 16 200 mkw., dedykowana jest dla firm produkcyjnych oraz operatorów logistycznych z rozwiązaniami typu cross-dock. Budowę centrum logistyczno-produkcyjnego o powierzchni zabudowy ok. 90 000 mkw. realizujemy na 19 hektarowej działce w południowo-wschodniej części miasta Bydgoszcz. Nieruchomość jest doskonałe skomunikowana z drogą szybkiego ruchu S10 i autostradą A1. Dodatkowym walorem działki jest dostępność komunikacji miejskiej, która zapewni dogodny dojazd pracownikom do miejsca pracy. Inwestycja zlokalizowana jest w dynamicznie rozwijającym się mieście, które wykazuje coraz większą aktywność gospodarczą. Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, Międzynarodowy Port Lotniczy oraz nowoczesne dworce kolejowe tworzą reprezentacyjną wizytówkę miasta. Nie bez znaczenia są korzystne wskaźniki demograficzne – młode i wykształcone społeczeństwo oraz najszybszy spadek bezrobocia w Polsce. Bydgoszcz odpowiada na potrzeby rynku i z powodzeniem adaptuje swój potencjał do wymagań stawianych przez deweloperów, przez co miasto staje się atrakcyjnym miejscem do lokowania inwestycji.

  Andrzej Rosiński - Prezes Zarządu - Waimea Holding S.A.

Zobacz także

baza ofert inwestycyjnych
fundusze europejskie
wsparcie przedsiębiorcy

Partnerzy

Newsletter

email marketing powered by FreshMail