Blog Archives


Infopulse Poland otworzyło nowe biuro w Bydgoszczy

W związku z dynamicznym rozwojem na lokalnym rynku Infopulse Poland otworzyło swoje czwarte biuro w kolejnym polskim mieście. Po Warszawie, Łodzi i Gdańsku firma zdecydowała się rozwijać kolejne centrum dostaw w Bydgoszczy. Bydgoszcz to ósme co do wielkości miasto w Polsce, w którym dominuje sektor IT. Zatrudniając ponad 11 500 pracowników w sektorze BPO, aż 9 000 to specjaliści IT. Miasto stawia na dynamiczny rozwój rynku IT, w którym obszar rozwoju oprogramowania odgrywa kluczową rolę.

Jak mówi prezes Infopulse Poland, Łukasz Olechnowicz: „Bydgoszcz ma ogromny potencjał rozwojowy – oprócz wykwalifikowanej kadry, oferuje również dobrą komunikację z Warszawą, Łodzią, Poznaniem i Trójmiastem, co pozwala rozważać Bydgoszcz również jako kierunek relokacji dla pracowników z innych krajów. Warto również nadmienić, że nasza firma otrzymała wsparcie od władz lokalnych. Owocna współpraca z władzami pozytywnie wpłynęła na naszą decyzję o utworzeniu nowego biura w Bydgoszczy.”

Nowe centrum dostaw w Bydgoszczy będzie koncentrować się na świadczeniu usług transformacji cyfrowej. Kluczowe kompetencje, które planuje się tu rozwijać, dotyczą usług telekomunikacyjnych, inżynierii oprogramowania oraz cyberbezpieczeństwa. W tej chwili poszukiwani są głównie bardziej doświadczeni specjaliści, ale rozwijane są również programy stażowe, aby móc zaangażować młodsze talenty i osoby z mniejszym doświadczeniem.

„Nasze miasto od kilku lat sukcesywnie umacnia swoją pozycję na krajowym rynku nowoczesnych usług dla biznesu, z wyraźnie rysującą się specjalizacją w branży IT. Cieszymy się, że przy wsparciu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego kolejna firma IT ulokowała się w Bydgoszczy, doceniając lokalny potencjał gospodarczy oraz dostępną, nowoczesną infrastrukturę biurową” – mówi Edyta Wiwatowska, Prezes Zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

O Infopulse Poland

Infopulse Poland, część międzynarodowej firmy Infopulse, rozpoczęła swoją historię w 2018 roku uruchomieniem centrum dostaw w Warszawie. Wybór Polski okazał się bardzo dobrą decyzją z punktu widzenia strategii rozwoju firmy, zapewniając dostęp do bogatej puli talentów IT, bliskość europejskich klientów oraz korzystne warunki do rozpoczęcia i prowadzenia działalności. W 2021 roku firma miała już 100 specjalistów w Polsce i współpracowała z kilkunastoma skandynawskimi klientami. W ostatnich dwóch latach Infopulse znalazło się w gronie Top Software Development Companies w Polsce, zdobywając I miejsce w plebiscycie Outsourcing Stars 2021, organizowanym przez Pro Progressio.

W tej chwili wysiłki koncentrują się na rozwoju biur w Łodzi, Gdańsku i Bydgoszczy, jednak praca w branży IT zawsze kojarzyła się ze swobodą pracy zdalnej. Infopulse Poland nie zamyka się na inne miasta regionu, a także specjalistów z zagranicy.

Polsko–Rumuńskie Forum Ekonomiczne

Zapraszamy do udziału w Polsko-Rumuńskim Forum Ekonomicznym podczas 7 edycji Kongresu590 pt. „Łączymy Wszystkich”, które odbędzie się 22 czerwca w godz. 12:00-16:45 w PTAK WARSAW EXPO, w podwarszawskim Nadarzynie. Forum organizowane jest wspólnie przez Krajowa Izbę Gospodarczą, Ambasadę Rumunii w Polsce oraz Kongres 590.

Główne zagadnienia Forum to wyznaczanie nowych celów współpracy oraz zacieśnienie relacji gospodarczych i politycznych pomiędzy Polską i krajami regionu Trójmorza, w tym Rumunii. Spotkanie podzielone będzie na następujące obszary tematyczne:

 • odbudowa Ukrainy,
 • energetyka,
 • obronność.

W każdym z nich wystąpią przedstawiciele polskiego i rumuńskiego rządu, instytutów badawczych, organizacji biznesowych i przedsiębiorcy.

Forum będzie także okazją do znalezienia partnerów biznesowych (spotkania B2B), zapoznania się z planami inwestycyjnymi oraz potrzebami technologicznymi obu krajów.

Do udziału w Forum zapraszamy przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów, jednostek administracji publicznej i instytutów badawczych zainteresowanych nawiązaniem współpracy lub wymianą wiedzy i doświadczeń z rumuńskimi partnerami.

Szczegóły oraz link do rejestracji można znaleźć na stronie Krajowej Izby Gospodarczej.

Pożyczka obrotowa dla sektora MŚP

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (K-PFP) ma w swojej ofercie pożyczkę obrotową, która może być finansowym wsparciem dla firm z województwa kujawsko-pomorskiego.

Przeznaczenie pożyczki obrotowej K-PFP – finansowanie celów obrotowych, tj.:

 • wynagrodzenia dla pracowników,
 • zatowarowanie,
 • zakup półproduktów,
 • pokrycie kosztów za wynajem,
 • wydatki na reklamę,
 • rachunki za prąd,
 • rachunki za telefon,
 • koszty obsługi księgowej i prawnej.

Podstawowe warunki pożyczki:

 • wysokość pożyczki: do 120 tys. zł, dla firm działających krócej niż rok: do 40 tys. zł,
 • oprocentowanie: 8,88% (Oprocentowanie jest stałe – do końca spłaty pozostaje takie, jak zostało wskazane w dniu podpisania umowy pożyczkowej),
 • prowizja: 2,5%,
 • okres spłaty: do 2 lat,
 • karencja w spłacie rat kapitałowych: do 3 miesięcy.

Sprawdź szczegóły na stronie Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego  lub dopytaj konsultantów o szczegóły:

Toruń: tel. 56 475 62 95, kom. 737 722 106
Bydgoszcz: kom. 500 293 448 lub 502 469 468
Włocławek: kom. 572 572 026 lub 737 722 103
Grudziądz: kom. 572 572 027
Brodnica (dyżur konsultanta): kom. 572 743 935, e-mail: brodnica@kpfp.org.pl

Dofinansowanie dla MŚP z branży kompozytowej

Celem projektu „Advanced Materials & manufacturing United for LightwEighT” (AMULET) finansowanego z programu UE Horyzont2020  jest tworzenie nowych łańcuchów wartości poprzez wspieranie zastosowania zaawansowanych lekkich materiałów: stopów metali lekkich, kompozytów z osnową ceramiczną oraz kompozytów polimerowych w czterech sektorach przemysłu: motoryzacyjnym, lotniczym, energetycznym i budowlanym. AMULET ma za zadanie wykorzystać potencjał innowacyjny małych i średnich przedsiębiorstw poprzez międzysektorową, międzyregionalną wymianę wiedzy.

W ramach projektu AMULET zostaną ogłoszone 2 konkursy, których celem jest stworzenie przez MŚP projektów demonstracyjnych B+R ukierunkowanych na wyzwania branżowe ogłoszone w ramach projektu, związane z implementacją zaawansowanych materiałów lekkich w motoryzacji, lotnictwie, energetyce i budownictwie, na realizację których MŚP otrzymają dofinansowanie.

Pierwszy konkurs rozpoczął się 12 kwietnia 2022 roku i potrwa do 30 czerwca 2022!

W ramach I etapu konkursu organizowane są 4 spotkania informacyjne w formule online, tzw. Info Days, na których będzie się można dowiedzieć więcej na temat projektu AMULET, korzyści, jakie płyną z udziału w konkursie, jak również zapoznać się z wyzwaniami z branży automotive, lotniczej, energetycznej i budowlanej ogłoszonymi w ramach konkursu oraz nawiązać współpracę z przyszłymi partnerami konkursowymi.

Najbliższy Info Day organizowany jest w środę 15 czerwca 2022 w godz. 10:00 – 12:00

Program:

10:00 – 10:45: Część 1 – Informacje ogólne:

 • Wstęp
 • Prezentacja dotycząca projektu AMULET oraz korzyści dla MŚP
 • Wytyczne i kryteria do spełnienia w przypadku aplikowania do konkursu
 • Etapy składania wniosku konkursowego
 • Sesja Q&A

11:00 – 12:00: Część 2:

 • Prezentacja wyzwań tematycznych ogłoszonych w ramach konkursu (z podziałem na pokoje)
 • Krótka prezentacja MŚP biorących udział w Info Day
 • Sesja Q&A.

Szczegółowe informacje oraz link do rejestracji można znaleźć na stronie Bydgoskiego Klastra Przemysłowego Doliny Narzędziowej.

Wydarzenia organizowane są w języku angielskim.

Stwórz konsorcjum, którezdobędzie 120 000 EUR dofinansowania oraz wsparcie szkoleniowe

Przedłużamy termin zgłoszeń na misje gospodarcze

Nowe funkcjonalności w Access2Markets

Platforma Access2Markets zawiera informacje zarówno dla importerów, jak i dla eksporterów, można tam znaleźć: taryfy celne, podatki i procedury celne, reguły pochodzenia, bariery handlowe, wymogi dotyczące produktów na rynku, w odniesieniu do wszystkich państw UE i ponad 120 rynków eksportowych na całym świecie.

Platforma cały czas jest ulepszana, obecnie dodano kolejne, nowe funkcje:

 1. Wyszukiwania informacji dot. restrykcji, zakazów jakie wprowadziła Rosja i Białoruś w eksporcie towarów, które mogą mieć znaczący wpływ na zaopatrzenie rynku Unii Europejskiej, w tym i Polski. Komisja Europejska podaje dwa przykłady dla drewna i zboża.
 2. Usług i Inwestycji (Services and Investment) obecnie dla Kanady i Wielkiej Brytanii, w zakresie świadczenia określonych usług (zakładka ta będzie rozbudowywana o kolejne usługi i kraje).
 3. Procurement, która obejmuje informacje w zakresie możliwości udziału w przetargach rządowych w zamówieniach publicznych w Kanadzie i Japonii (zakładka ta będzie rozbudowywana o kolejne kraje).

Wymienione zakładki dostępne są na stronie tytułowej ccess2Markets.
Istnieje możliwość wyboru obsługi również w języku polskim.

BARR z wyróżnieniem za zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki

Minister Rozwoju i Technologii przyznał Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (BARR) odznakę honorową „za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej”. O wyróżnienie dla BARR zawnioskowała Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE), z którą Agencja od lat współpracuje na rzecz przyciągania do Bydgoszczy nowych projektów inwestycyjnych.

Odznaka przekazana została na ręce Prezes Zarządu BARR – Edyty Wiwatowskiej podczas uroczystości jubileuszu 25-lecia funkcjonowania PSSE, która odbyła się 7 czerwca 2022 r. w Sopocie. Była to okazja zarówno do podsumowania wieloletniej działalności PSSE i współpracy na rzecz rozwoju gospodarczego regionu Pomorza i Kujaw, jak też do bezpośredniego spotkania i wymiany doświadczeń z przedstawicielami firm oraz instytucji otoczenia biznesu.

Odznaka Ministra Rozwoju i Technologii „za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej” jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem nadawanym w uznaniu zasług poniesionych na rzecz rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej poprzez osiągnięcia w pracy zawodowej, działalności badawczo-rozwojowej, organizatorskiej lub promocyjnej, stanowiących konkretny wkład w rozwój danej dziedziny gospodarki, w tym w uzyskaniu korzystnych efektów ekonomicznych we wdrażaniu nowych, innowacyjnych technologii lub metod zarządzania, decydujących o wzroście gospodarczym.

Spośród instytucji otoczenia biznesu działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego podobne wyróżnienia otrzymały: Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny oraz Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Targi wynalazków i innowacyjności E-NNOVATE 2022 w Bydgoszczy

W dniach 8-10 czerwca odbędzie się 3. edycja targów wynalazków i innowacji E-NNOVATE. Ich celem jest promocja innowacji w skali światowej, łączenie nauki z biznesem oraz wspieranie wystawców we wszelakich działaniach upowszechniających osiągniecia naukowe. Wydarzenie dedykowane jest wynalazcom, innowatorom, start-upom, małym i dużym firmom, szkołom, jak i instytutom naukowym, dając im możliwość zaprezentowania swoich wynalazków przed międzynarodowym gronem wybitnych naukowców oraz potencjalnych inwestorów.  

Tegoroczna edycja odbędzie się w formie hybrydowej. 8-10 czerwca w Audytorium Novum Politechniki Bydgoskiej spotkają się polscy i zagraniczny wystawcy, aby zaprezentować swoje innowacyjne pomysły. Wtedy też wręczone zostaną nagrody E-NNOVATE 2022, a uczestnicy będą mieli możliwość nawiązania relacji naukowych i biznesowych z potencjalnymi partnerami oraz wzięcia udziału w konferencji naukowej pt. „Technologie bezodpadowe”. Z kolei w dniach 14-15 czerwca odbędzie się część online, w ramach której zaplanowano  m.in. szkolenia i dyskusje panelowe.

Organizatorem wydarzenia jest firma IBS Global. W tym roku po raz kolejny targi zostały objęte patronatem IFIA i WIIPA – największych organizacji skupiających naukowców z całego świata. Wydarzenie wspierają też  m.in.: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Urząd Patentowy RP, Miasto Bydgoszcz oraz Politechnika Bydgoska.

Więcej szczegółów i agendę można znaleźć na stronie wydarzenia.

E-NNOVATE 2022_Strona_1_Strona_1

Bydgoszcz na Forum Rynku Nieruchomości 2022

Trwa drugi dzień Forum Rynku Nieruchomości 2022 w Sopocie. Wydarzenia z tego cyklu zaliczane są do największych i najbardziej prestiżowych spotkań uczestników polskiego rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych.

Forum Rynku Nieruchomości to dwudniowe wydarzenie, organizowane przez Nowy Adres S.A., które gromadzi czołowych deweloperów, pośredników, przedstawicieli banków, firm budowlanych, biur architektonicznych i pośredników finansowych. Hasło tegorocznego spotkania to: „Jeszcze na fali czy już dryfujemy? Branża nieruchomości wobec nieustających wyzwań”. Podczas konferencji poruszane są następujące zagadnienia:

 • Jak podwyżka stóp procentowych wpływa na rynek nieruchomości?
 • Jak branża reaguje na niestabilną światową sytuację polityczną?
 • Gdzie jesteśmy, jeśli chodzi o wprowadzanie ESG?
 • Jakie wyzwania mają włodarze miast wobec dynamicznych zmian w zakresie potrzeb mieszkańców?
 • Kto napędza dzisiaj rynek najmu powierzchni biurowych?

W wydarzeniu bierze udział także przedstawiciel Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, który prezentuje wśród uczestników potencjał gospodarczy Bydgoszczy, zachęcając do inwestowania w mieście.

unia_zdanie

Promocja Bydgoszczy podczas ABSL Summit 2022

Trwa ABSL Summit – jedno z najważniejszych wydarzeń sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej, analizujących globalne trendy i ich wpływ na rozwój gospodarczy i społeczny. W tym roku konferencja odbywa się w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a główne tematy skupiają się wokół budowy silnych i zrównoważonych biznesów w obliczu geopolitycznych, ekonomicznych i społecznych zmian.

Każda edycja ABSL Summit przyciąga setki uczestników, w tym liderów biznesu, przedstawicieli administracji krajowej i  światowej, ekspertów, naukowców i najbardziej opiniotwórcze media. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania są globalne zmiany i ich konsekwencje, w tym wykształcenie się nowych modeli przywództwa, budowanie odporności biznesu oraz konieczność wypracowania zasad i regulacji zapewniających rozwój zrównoważonych gospodarek opartych na wiedzy.

Bydgoszcz znalazła się wśród regionalnych partnerów tegorocznej edycji ABSL Summit. Nasze miasto reprezentują przedstawiciele Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, którzy w bezpośrednich rozmowach z uczestnikami konferencji promują potencjał gospodarczy naszego miasta, zwłaszcza w dynamicznie rozwijającym się sektorze BSS. Oferta inwestycyjna Bydgoszczy prezentowana jest również na stoisku promocyjnym podczas całego wydarzenia.

Sektor BSS umacnia gospodarkę

Sektor nowoczesnych usług biznesowych jest jednym z filarów stabilizujących polską gospodarkę. Według danych ABSL, tylko w czasie pandemii w centrach BSS stworzonych zostało łącznie 13,5 tys. nowych miejsc pracy, podczas gdy w całym sektorze zatrudnionych jest ponad 355 tys. osób.

Bydgoszcz od kilku lat konsekwentnie realizuje koncepcję „miasta otwartego na outsourcing”. Według szacunków ABSL sektor w mieście zatrudnia blisko 10 tys. osób. Doliczając wiele lokalnych firm informatycznych i finansowych, często świadczących usługi dla międzynarodowych klientów, liczba ta wrasta do około 11,5 tys. osób. Największy udział w lokalnej strukturze zatrudnienia w sektorze BPO/SSC generują usługi IT, tworząc silną bydgoską specjalizację. Swoją działalność prężnie rozwijają tu także centra finansowo-księgowe oraz contact centre.

Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie tego wydarzenia. 

unia_zdanie
Translate »