Blog Archives


Świąteczne uśmiechy

Świąteczne uśmiechy - bydgoscy przedsiębiorcy dzieciom

Akcję „Świąteczne uśmiechy” realizujemy rokrocznie, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, we współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami na rzecz podopiecznych świetlicy prowadzonej przez Zespół Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy. W okolicach listopada zachęcamy do przekazania na ten cel podarunków, które mogłyby doposażyć szpitalną świetlicę. Każdorazowo uzgadniamy bieżące zapotrzebowanie i publikujemy listę artykułów, które można dostarczyć. Jesteśmy przekonani, że każda forma wsparcia wywoła dziecięcy uśmiech i umili małym pacjentom chwile spędzone w szpitalu.

Zainicjowana w 2016 roku akcja charytatywna z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie. Dzięki ofiarności bydgoskich firm, ich pracowników, a także osób prywatnych, w poprzednich edycjach naszej akcji udało się zebrać i przekazać wiele produktów, które przydały się w szpitalnej świetlicy nie tylko w okresie świątecznym, ale służyły dzieciom przez cały rok. Inicjatywa okazała się też wartościowa dla samych przedsiębiorstw, będąc okazją do zaangażowania się nawet niewielkich organizacji i ukazania szlachetnej strony bydgoskiego biznesu. W ramach podziękowań za wsparcie i udział w akcji, firmy otrzymały od dzieci własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

Najważniejsze informacje

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkie zainteresowane firmy z naszego regionu.

Tegoroczna akcja „Świąteczne uśmiechy” potrwa do 19 grudnia 2023 r. Osoby i przedsiębiorstwa chcące włączyć się w to przedsięwzięcie serdecznie prosimy o kontakt z pracownikami BARR w celu odnotowania zgłoszenia się do akcji i przekazania szczegółów związanych z dostarczeniem upominków:

Paczki z podarunkami będą przyjmowane w siedzibie Zespołu Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4 w Bydgoszczy. Ich przekazanie będzie mogło nastąpić osobiście lub za pośrednictwem kuriera/poczty.

Aktualnie w placówce potrzebne są przede wszystkim:

  1. Artykuły papiernicze i dekoracyjne do zajęć plastycznych i kreatywnych, w tym szczególnie:
  • kolorowy papier A4 i A3,
  • bloki techniczne białe i kolorowe,
  • kolorowanki,
  • farby,
  • pomponiki,
  • markery/pisaki permanentne,
  • kleje w sztyfcie, kleje magic w tubkach, kleje do decoupage,
  • pędzle kreatywne,
  • wykrojniki do maszynki typu big shot,
  • materiały kreatywne (np. kwadraty do origami, haft diamentowy, ozdoby pasmanteryjne, papiery dekoracyjne, wstążki, malowanie po numerach, itp.),
  • plastelina, ciastolina Play Doh,
  • koszulki do segregatorów.
  1. Wzorniki do koralików Pyssla
  2. Koraliki Hama Maxi – małe i duże
  3. Książki, kolorowanki, krzyżówki i łamigłówki w różnych poziomach edukacyjnych
  4. Łatwe do dezynfekcji gry dydaktyczne i familijne oraz gry typu Smart GamesDobble, np. Dobble Disney 100 Anniversary, Wirus, Wirus 2. Ewolucja. Dodatek, Abalone, Blokus, Nogi Stonogi, Blokus Duo, Zgadnij kto to, Chińczyk, Psi Patrol, Spadające Małpki Mattel, itp.
  5. Pomoce sensoryczne typu gniotki, piłki antystresowe, itp.
  6. Stoliki do łóżek
  7. Sztywne podkładki na stoły
  8. Głośniki mobilne JBL Flip Essential Czarne (3 szt.)
  9. Elektryczna pompka do dmuchania balonów
  10. Puzzle dla małych i dużych dzieci
  11. Drobne upominki (piórniki, butelki do wody, gadżety, torebki, sakiewki, lalki, klocki kreatywne, torby – nerki, itp.).
  12. Książki i zabawki (które wykorzystane zostaną np. jako nagrody w konkursach organizowanych dla dzieci w ciągu roku),
  13. Pomoce dydaktyczne.

Z uwagi na restrykcje sanitarne obowiązujące w szpitalu, przekazane przedmioty powinny być nowe i nieużywane.

Szczegółowych informacji udziela:

Katarzyna Tomaszewska-Dobosz, tel. +48 885 508 950, e-mail: katarzyna.tomaszewska@barr.pl.

Świąteczne uśmiechy
W OBIEKTYWIE

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

18-24 listopada 2024

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa organizowana od 2008 roku w 160 państwach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 18-24 listopada 2024

Najważniejsze informacje

Hasłem promującym 17. edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest „przedsiębiorczość dla każdego”. W tym roku chcemy zaakcentować, iż przedsiębiorczość jest wartością, która łączy, a nie dzieli – każdy może dzięki niej kreować przestrzeń wokół siebie. Podwórko, własna ulica, osiedle, szkoła, uczelnia, miasto – wszędzie można działać na rzecz lokalnej przedsiębiorczości kształtując postawy proprzedsiębiorcze.

Organizator

logo Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Regionalny koordynator ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim

Patroni honorowi

Marszałek Województwa Kujawsko-POmorskiego Piotr Całbecki
Herb Bydgoszczy

Prezydent Miasta Bydgoszczy
Rafał Bruski

Herb Inowrocławia

Prezydent Miasta Inowrocławia
Arkadiusz Fajok

Herb Włocławka

Prezydent Włocławka
Krzysztof Kukucki

logo Grudziądz

Patroni medialni

logo portalu bydgoszcz.pl
Express Bydgoski logo
logo Gazeta Pomorska
Portal Metropolia Bydgoska
Radio PiK
TVP Bydgoszcz 3 logo

Patrnerzy w województwie kujawsko-pomorskim

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna logo
Inkubator Świecie logo
Inkubator włocławek logo
Lokalna Grupa Działania Świecie - logo
logo Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu
Nadwiślański_Związek_Pracodawców_Lewiatan
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny - logo
Logo Zespół Szkół Handlowych
Wyższa Szkoła Gospodarki logo
logo Magdalena Andler
logo Stowarzyszenie Pracy Społecznej
logo WSB Merito Toruń
Logo Młyny Rothera
logo Ochotnicze Hufce Pracy
Politechnika Bydgoska im Jana i Jędrzeja Śniadeckich - logo
logo Braille
logo Opera Camp

Weź udział w wydarzeniach BARR

Data wydarzenia: 18.11.2024 r. 17.00-21.00

17. edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie kujawsko-pomorskim jak co roku zainaugurujemy konferencją „Start-Up Bydgoszcz!”. Tym razem wraz z partnerem PwC Polska porozmawiamy o wyzwaniach i możliwościach, które czekają przedsiębiorców w 2025 roku.

Przejdź do strony wydarzenia 

Data wydarzenia: 19.11.2024 r. 9.00-10.00

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy porozmawiamy o trudnym temacie mobbingu w miejscu pracy.

Przejdź do strony wydarzenia 

Data wydarzenia: 19.11.2024 r. 11.00-13.30

Coraz więcej wiemy o nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027, a w ramach tego m.in. o programach FENG (Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki) jak i FEdKP (Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza). dowiedz się, z czego możesz skorzystać podczas spotkania organizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w budynku IDEA w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

Przejdź do strony wydarzenia 

Data wydarzenia: 20.11.2024 r. 9.00-10.15

Zastanawiasz się, jak w efektywny sposób monitorować procesy sprzedaży w firmie? Zapraszamy na szkolenie organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Przejdź do strony wydarzenia 

Data wydarzenia: 21.11.2024 r. 9.00-12.00

Prowadzisz firmę w branży przemysłowej czy usługowej i zastanawiasz się, jak ją efektywnie zarządzać, znaleźć dla niej finansowanie oraz zabezpieczyć jej działalność? Zapraszamy na szkolenie organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Przejdź do strony wydarzenia 

Data wydarzenia: 22.11.2023 r. 9.00-10.30

Prowadzisz firmę i zastanawiasz się, jak znaleźć w sobie dodatkową motywację do działania? Zapraszamy na inspirujące warsztaty organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Przejdź do strony wydarzenia 

Zostań partnerem ŚTP

Partnerem ŚTP może zostać każdy, komu zależy na rozwoju społecznym i gospodarczym naszego kraju. Zapraszamy do udziału samorządy, stowarzyszenia i organizacje biznesowe, uczelnie, szkoły, urzędy pracy, inkubatory przedsiębiorczości, instytucje otoczenia biznesu, media oraz firmy.

  1. Zorganizuj przynajmniej jedno wydarzenie, w czasie trwania Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego celem będzie promocja przedsiębiorczości w naszym regionie.
  2. Zarejestruj się na ogólnopolskiej stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w charakterze partnera i dodaj swoje wydarzenie.
  3. Prześlij do Koordynatora Regionalnego z BARR szczegółowe informacje dotyczące Twojego wydarzenia, podając datę, godzinę, temat i miejsce wydarzenia oraz logotyp swojej organizacji na adres maciej.gorecki@barr.pl.
  4. Po wydarzeniu podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Chętnie zamieścimy relacje z Twoich wydarzeń.
  • zarejestrowania organizowanego wydarzenia na stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości poprzez platformę konfeo.com,
  • poinformowania uczestników, że wydarzenie odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości,
  • umieszczenia logotypu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w miejscu organizowanego wydarzenia w dowolnej formie (kolorowy wydruk na kartce A4, logotyp na prezentacji wyświetlanej podczas wydarzenia, rollup, ulotka itp.) lub w prezentacjach online’owych.

Forma wydarzenia w ramach ŚTP może obejmować: szkolenia, warsztaty, debaty, spotkania z przedsiębiorcami, wykłady z zakresu przedsiębiorczości, konferencje, dni otwarte w firmach, konkursy, happeningi i wiele innych aktywności (także organizowanych online).

Zachęcamy do dodawania w listopadzie swoich aktywności na platformie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Lista wydarzeń pojawi się w listopadzie 2024 r.  na stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i będzie na bieżąco aktualizowana do czasu zakończenia tegorocznej edycji.

Regionalny Koordynator ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim

Maciej Górecki, tel. 885 550 233; mail: maciej.gorecki@barr.pl

 

Akcja #JestPraca w czasie pandemii COVID-19

W 2020 r. pandemia COVID-19 stworzyła niecodzienne warunki, z którymi nieoczekiwanie musiał się zmierzyć sektor biznesu. W czasie jej trwania w części przedsiębiorstw można było zaobserwować redukcję zatrudnienia, natomiast w innych, ze względu na wyjątkową sytuację, wzrastało zapotrzebowanie na oferowane produkty czy usługi, w związku z czym na lokalnym rynku pojawiały się także nowe oferty pracy.

Chcąc pomóc zarówno osobom szukającym zatrudnienia w czasie zawirowań gospodarczych wywołanych pandemią, jak i przedsiębiorcom zmagającym się z intensyfikacją swojej działalności i niedoborem pracowników, od marca 2020 r. do marca 2022 r. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego (BARR) prowadziła akcję #JestPraca, w ramach której w specjalnej zakładce na stronie BARR na bieżąco publikowane były informacje pozyskane od lokalnych pracodawców o prowadzonych rekrutacjach pracowników.

Akcja #JestPraca w liczbach:

  • 2 lata funkcjonowania zakładki #JestPraca (marzec 2020 r. – marzec 2022 r.),
  • 50 przedsiębiorców, którzy zgłosili w tym czasie do BARR swoje oferty pracy,
  • 747 wakatów zgłoszonych w ramach akcji #JestPraca,
  • 351 stanowiska, na które prowadzono rekrutacje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracodawcom za udział w naszej inicjatywie. Mamy nadzieję, że akcja #JestPraca przyczyniła się do poprawy sytuacji osób bezpośrednio dotkniętych gospodarczymi skutkami pandemii i choć częściowo pomogła w sprostaniu ogromnym wyzwaniom, w obliczu których stanął w tym czasie cały sektor biznesu.

Akcja Akceleracja!

Akcja_akceleracja_baner_www (002)

Myślisz o założeniu własnej firmy? „Akcja Akceleracja!” to program Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oferujący praktyczną ścieżkę wsparcia dla osób pragnących prowadzić działalność gospodarczą i które chcą profesjonalnie przygotować się do roli przedsiębiorcy. „Akcja Akceleracja!” składa się z czterech kroków.

Pierwszym z nich jest to udział w „Spotkaniu z przedsiębiorczością – jak założyć i rozwinąć własną firmę”, podczas którego można się dowiedzieć, gdzie na lokalnym rynku szukać wsparcia na własny biznes. Spotkania te organizowane są przez BARR w partnerstwie z innymi instytucjami otoczenia biznesu z regionu, dzięki czemu uczestnicy mają najświeższe informacje na temat dostępnych instrumentów z „pierwszej ręki”.

Drugi krok polega na stopniowym zdobywaniu kompetencji przydatnych w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Biorąc udział w szkoleniach uczestnicy mają okazję wygenerować własny pomysł na biznes, opracować jego model, stworzyć biznesplan i dowiedzieć się, jak dopełnić formalności związanych z zarejestrowaniem działalności gospodarczej.

Ostatnim elementem programu są cieszące się dużą frekwencją konferencje „Start-Up Bydgoszcz!”, które poszerzają biznesową wiedzę uczestników, dostarczają przykładów dobrych praktyk, ułatwiają networking oraz pomagają budować lokalną społeczność młodych przedsiębiorców. To zarazem szansa dla tych bardziej doświadczonych w biznesie, by zaprezentować swoje pomysły i osiągnięcia czy podzielić się cennymi wskazówkami. Każdej edycji tego wydarzenia towarzyszy inna tematyka, a sala konferencyjna zawsze wypełnia się po brzegi.

Z oferowanej ścieżki wsparcia do tej pory skorzystało już kilkadziesiąt osób. Jak udział w „Akcji Akceleracja!” pomógł dotychczasowym uczestnikom w postawieniu swoich pierwszych kroków w biznesie?

Więcej informacji o „Akacji Akceleracja” znajdziesz w zakładce Zostań Przedsiębiorcą.

Jeśli chcesz wziąć udział w kompleksowej ścieżce przygotowującej do otwarcia własnego biznesu, wypełnij formularz zgłoszeniowy.

REFERENCJE

Co mówią uczestnicy Akcji Akceleracja!?

Akcja Akceleracja!
W OBIEKTYWIE

Szkoła Biznesu

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego rokrocznie realizuje projekt „Szkoła Biznesu”, którego celem jest poszerzanie wiedzy i rozwijanie kompetencji zawodowych przedsiębiorców oraz ich pracowników. Przez cały rok realizowane są bezpłatne szkolenia, warsztaty i seminaria (także w formie online), poświęcone ważnym sferom prowadzenia działalności gospodarczej, m.in.: zmianom w przepisach prawa, regulacjom podatkowym czy zagadnieniom z zakresu zarządzania, sprzedaży i promocji firmy.

Realizację „Szkoły Biznesu” wspierają liczni partnerzy BARR, wśród których znajdują się lokalne instytucje otoczenia biznesu, urzędy, organizacje pozarządowe oraz firmy.

Spotkania z przedsiębiorczością

To regularne spotkania dla osób myślących o założeniu własnej działalności i chcących rozwijać swoją firmę z przedstawicielami BARR oraz lokalnych instytucji otoczenia biznesu. Podczas tych wydarzeń uczestnicy otrzymują rzetelne informacje o aktualnie realizowanych formach wsparcia, z których mogą skorzystać.

Zaletą „Spotkań z przedsiębiorczością” jest także możliwość bezpośredniej rozmowy z ekspertem reprezentującym daną instytucję i zadania mu szczegółowych pytań o oferowany instrument wsparcia. Dzięki temu uczestnicy mają najświeższe informacje z tzw. „pierwszej ręki”.

Konferencje „Start-up Bydgoszcz!”

„Start-Up Bydgoszcz!” to cykl konferencji organizowanych przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego, skierowany do osób posiadających innowacyjne pomysły na biznes oraz tych, którzy już prowadzą swoją firmę i chcą podzielić się swoim doświadczeniem lub zainspirować do dalszego rozwoju.

Spotkania poszerzają biznesową wiedzę uczestników, dostarczają przykładów dobrych praktyk, ułatwiają networking oraz pomagają budować lokalną społeczność młodych przedsiębiorców. To zarazem szansa dla osób bardziej doświadczonych w biznesie, by zaprezentować swoje pomysły i osiągnięcia czy podzielić się cennymi wskazówkami.

Każda edycja konferencji „Start-Up Bydgoszcz!” to inny temat. Do tej pory uczestnicy konferencji dyskutowali m.in. o konsekwencjach pandemii koronawirusa dla biznesu, kompetencjach miękkich przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, różnych formach promocji swojej firmy, możliwościach rozwoju lokalnej branży IT czy o nowoczesnych trendach wykorzystywanych w branży HR.

Doradztwo zawodowe

Poznaj swoje kompetencje zawodowe i przedsiębiorcze

Zbadaj swoje kompetencje i zainteresowania zawodowe

Jeśli zastanawiasz się na jakie iść studia, myślisz o zmianie zawodu i chcesz dobrze przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych – sprawdź siebie w testach kompetencji zawodowych i kwestionariuszach zainteresowań. Przez cały rok możesz wziąć udział w akcji przygotowanej przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego i Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy. Doradca zawodowy w wirtualnym pokoju omówi z Tobą wyniki i ułatwi podjęcie decyzji dotyczącej kolejnych etapów Twojej kariery zawodowej.

Zapisz się na test kompetencji zawodowych

Zapisz się na badanie zainteresowań zawodowych

Skonsultuj CV i list motywacyjny

Wyślij ekspertowi także swój list motywacyjny i CV, a dowiesz się, jak je przygotować, by był atrakcyjny dla przyszłego pracodawcy.

Zapisz się na konsultacje dokumentów aplikacyjnych

Czy sprawdzisz się jako przedsiębiorca?

Jeśli myślisz o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, możesz wziąć udział w badaniu Twojego proprzedsiębiorczego potencjału i sprawdzić, jakie kompetencje pomogą Ci w prowadzeniu swojego biznesu.

Zapisz się na badanie kompetencji przedsiębiorczych

Translate »