Blog Archives


Świąteczne uśmiechy

Świąteczne uśmiechy - bydgoscy przedsiębiorcy dzieciom

Akcję „Świąteczne uśmiechy” realizujemy rokrocznie, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, we współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami na rzecz podopiecznych świetlicy prowadzonej przez Zespół Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy. W okolicach listopada zachęcamy do przekazania na ten cel podarunków, które mogłyby doposażyć szpitalną świetlicę. Każdorazowo uzgadniamy bieżące zapotrzebowanie i publikujemy listę artykułów, które można dostarczyć. Jesteśmy przekonani, że każda forma wsparcia wywoła dziecięcy uśmiech i umili małym pacjentom chwile spędzone w szpitalu.

Zainicjowana w 2016 roku akcja charytatywna z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie. Dzięki ofiarności bydgoskich firm, ich pracowników, a także osób prywatnych, w poprzednich edycjach naszej akcji udało się zebrać i przekazać wiele produktów, które przydały się w szpitalnej świetlicy nie tylko w okresie świątecznym, ale służyły dzieciom przez cały rok. Inicjatywa okazała się też wartościowa dla samych przedsiębiorstw, będąc okazją do zaangażowania się nawet niewielkich organizacji i ukazania szlachetnej strony bydgoskiego biznesu. W ramach podziękowań za wsparcie i udział w akcji, firmy otrzymały od dzieci własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

Najważniejsze informacje

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkie zainteresowane firmy z naszego regionu.

Tegoroczna akcja „Świąteczne uśmiechy” potrwa do 19 grudnia 2023 r. Osoby i przedsiębiorstwa chcące włączyć się w to przedsięwzięcie serdecznie prosimy o kontakt z pracownikami BARR w celu odnotowania zgłoszenia się do akcji i przekazania szczegółów związanych z dostarczeniem upominków:

Paczki z podarunkami będą przyjmowane w siedzibie Zespołu Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4 w Bydgoszczy. Ich przekazanie będzie mogło nastąpić osobiście lub za pośrednictwem kuriera/poczty.

Aktualnie w placówce potrzebne są przede wszystkim:

 1. Artykuły papiernicze i dekoracyjne do zajęć plastycznych i kreatywnych, w tym szczególnie:
 • kolorowy papier A4 i A3,
 • bloki techniczne białe i kolorowe,
 • kolorowanki,
 • farby,
 • pomponiki,
 • markery/pisaki permanentne,
 • kleje w sztyfcie, kleje magic w tubkach, kleje do decoupage,
 • pędzle kreatywne,
 • wykrojniki do maszynki typu big shot,
 • materiały kreatywne (np. kwadraty do origami, haft diamentowy, ozdoby pasmanteryjne, papiery dekoracyjne, wstążki, malowanie po numerach, itp.),
 • plastelina, ciastolina Play Doh,
 • koszulki do segregatorów.
 1. Wzorniki do koralików Pyssla
 2. Koraliki Hama Maxi – małe i duże
 3. Książki, kolorowanki, krzyżówki i łamigłówki w różnych poziomach edukacyjnych
 4. Łatwe do dezynfekcji gry dydaktyczne i familijne oraz gry typu Smart GamesDobble, np. Dobble Disney 100 Anniversary, Wirus, Wirus 2. Ewolucja. Dodatek, Abalone, Blokus, Nogi Stonogi, Blokus Duo, Zgadnij kto to, Chińczyk, Psi Patrol, Spadające Małpki Mattel, itp.
 5. Pomoce sensoryczne typu gniotki, piłki antystresowe, itp.
 6. Stoliki do łóżek
 7. Sztywne podkładki na stoły
 8. Głośniki mobilne JBL Flip Essential Czarne (3 szt.)
 9. Elektryczna pompka do dmuchania balonów
 10. Puzzle dla małych i dużych dzieci
 11. Drobne upominki (piórniki, butelki do wody, gadżety, torebki, sakiewki, lalki, klocki kreatywne, torby – nerki, itp.).
 12. Książki i zabawki (które wykorzystane zostaną np. jako nagrody w konkursach organizowanych dla dzieci w ciągu roku),
 13. Pomoce dydaktyczne.

Z uwagi na restrykcje sanitarne obowiązujące w szpitalu, przekazane przedmioty powinny być nowe i nieużywane.

Szczegółowych informacji udziela:

Katarzyna Tomaszewska-Dobosz, tel. +48 885 508 950, e-mail: katarzyna.tomaszewska@barr.pl.

Świąteczne uśmiechy
W OBIEKTYWIE

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

13-19 listopada 2023

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa organizowana jest od 2008 roku w 160 państwach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych. Tegoroczna edycja odbędzie się 13-19.11.2023 r.

swiatowy tydzien przedsiebiorczosci 2023

Najważniejsze informacje

Popularność, jaką dziś zdobywa Chat GPT wskazuje, że jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i sieci neuronowych. Czy jesteśmy świadomi szans i zagrożeń, jakie ze sobą niosą? Nowoczesne technologie nas otaczają i rozwijają się na naszych oczach. Dlatego też, hasłem promującym 16. edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są „rewolucje technologiczne”.

Organizator

logo Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Regionalny koordynator ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim

Patroni honorowi

Marszałek Województwa Kujawsko-POmorskiego Piotr Całbecki
Herb Bydgoszczy

Prezydent Miasta Bydgoszczy
Rafał Bruski

Herb Inowrocławia

Prezydent Miasta Inowrocławia
Ryszard Brejza

Herb Włocławka

Prezydent Włocławka
Marek Wojtkowski

logo Grudziądz

Patroni medialni

logo portalu bydgoszcz.pl
Express Bydgoski logo
logo Gazeta Pomorska
Portal Metropolia Bydgoska
Radio PiK
TVP Bydgoszcz 3 logo

Patrnerzy w województwie kujawsko-pomorskim

logo żabka
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna logo
Urząd Statystyczny w Bydgoszczy - logo
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - logo
Główny Punkt Informacyjny funduszy Europejskich w Bydgoszczy logo
Politechnika Bydgoska im Jana i Jędrzeja Śniadeckich - logo
logo Ochotnicze Hufce Pracy
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu logo
Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu logo
logo Polek
Inkubator Świecie logo
Inkubator włocławek logo
Koło naukowe Prawo i Biznes UKW
Bydgoska Szkoła Wyższa logo
logo fundacja Emic
logo_Pracodawcy_Pomorza_i_Kujaw
Kujawsko_Pomorska_Izba Rzemiosła_i_Przedsiębiorczości_w_Bydgoszczy
Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza logo
Zespół Szkół Budowlanych logo
FIM
logo Shoper
Lokalna Grupa Działania Świecie - logo
logo Braille

Weź udział w wydarzeniach BARR

Data wydarzenia: 13.11.2023 r. 10.00-11.30

16. edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w BARR rozpoczniemy od spotkania dotyczącego zatrudniania i zwalniania pracowników. Ekspert Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy opowie, jakie obowiązki i prawa przysługują pracodawcom w tym zakresie.

Przejdź do strony wydarzenia 

Data wydarzenia: 14.11.2023 r. 17.00-19.30

Kolejną edycję konferencji „Start-up Bydgoszcz!” poświęcimy tematyce wystąpień publicznym w biznesie. Wielu z nas odczuwa lęk przed staniem na środku i mówieniem do ludzi. Podczas spotkania dzięki ekspertom z Toastmasters dowiemy się, jak sobie z tym radzić.

Przejdź do strony wydarzenia 

Data wydarzenia: 15.11.2023 r. 10.00-11.30

Wykorzystywanie podpisu i pieczęci elektronicznej staje się wygodną codziennością współczesnych przedsiębiorców. Podczas szkolenia wskażemy, jakie są zalety stosowania tych rozwiązań.

Przejdź do strony wydarzenia 

Data wydarzenia: 16.11.2023 r. 10.00-12.00

Jesteś przedsiębiorcą i szukasz możliwości finansowania badań i innowacji w swojej firmie? Podczas 16. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dowiesz się, co oferuje program „Horyzont Europa”.

Przejdź do strony wydarzenia 

Data wydarzenia: 17.11.2023 r. 9.30-13.30

Myślisz o założeniu własnej firmy i chciałbyś zaplanować krok po kroku co musisz zrobić aby ją rozwinąć? Omawiane na zajęciach narzędzia projektowania biznesu Thinking Tools Ci w tym pomogą.

Przejdź do strony wydarzenia 

Data wydarzenia: 17.11.2023 r. 11.00-12.00

Myślisz o własnym biznesie, ale nie chcesz zaczynać od zera? Może warto zainteresować się modelem franczyzowym? Podczas spotkania wraz z partnerem – siecią Żabka, wskażemy na co warto zwrócić uwagę, wybierając taką formę prowadzenia biznesu oraz mocne strony franczyzy.

Przejdź do strony wydarzenia 

Zostań partnerem ŚTP

Partnerem ŚTP może zostać każdy, komu zależy na rozwoju społecznym i gospodarczym naszego kraju. Zapraszamy do udziału samorządy, stowarzyszenia i organizacje biznesowe, uczelnie, szkoły, urzędy pracy, inkubatory przedsiębiorczości, instytucje otoczenia biznesu, media oraz firmy.

 1. Zorganizuj przynajmniej jedno wydarzenie, w czasie trwania Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego celem będzie promocja przedsiębiorczości w naszym regionie.
 2. Zarejestruj się na ogólnopolskiej stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w charakterze partnera i dodaj swoje wydarzenie.
 3. Prześlij do Koordynatora Regionalnego z BARR szczegółowe informacje dotyczące Twojego wydarzenia, podając datę, godzinę, temat i miejsce wydarzenia oraz logotyp swojej organizacji na adres maciej.gorecki@barr.pl.
 4. Po wydarzeniu podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Chętnie zamieścimy relacje z Twoich wydarzeń.
 • zarejestrowania organizowanego wydarzenia na stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości poprzez platformę konfeo.com,
 • poinformowania uczestników, że wydarzenie odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości,
 • umieszczenia logotypu Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w miejscu organizowanego wydarzenia w dowolnej formie (kolorowy wydruk na kartce A4, logotyp na prezentacji wyświetlanej podczas wydarzenia, rollup, ulotka itp.) lub w prezentacjach online’owych.

Forma wydarzenia w ramach ŚTP może obejmować: szkolenia, warsztaty, debaty, spotkania z przedsiębiorcami, wykłady z zakresu przedsiębiorczości, konferencje, dni otwarte w firmach, konkursy, happeningi i wiele innych aktywności (także organizowanych online).

System rejestracji wydarzeń jest już dostępny! Zachęcamy do dodawania swoich aktywności na platformie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Lista wydarzeń pojawi się w listopadzie 2023 r.  na stronie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i będzie na bieżąco aktualizowana do czasu zakończenia tegorocznej edycji (19.11.2023 r.)

Regionalny Koordynator ŚTP w województwie kujawsko-pomorskim

Maciej Górecki, tel. 885 550 233; mail: maciej.gorecki@barr.pl

 

Akcja #JestPraca w czasie pandemii COVID-19

W 2020 r. pandemia COVID-19 stworzyła niecodzienne warunki, z którymi nieoczekiwanie musiał się zmierzyć sektor biznesu. W czasie jej trwania w części przedsiębiorstw można było zaobserwować redukcję zatrudnienia, natomiast w innych, ze względu na wyjątkową sytuację, wzrastało zapotrzebowanie na oferowane produkty czy usługi, w związku z czym na lokalnym rynku pojawiały się także nowe oferty pracy.

Chcąc pomóc zarówno osobom szukającym zatrudnienia w czasie zawirowań gospodarczych wywołanych pandemią, jak i przedsiębiorcom zmagającym się z intensyfikacją swojej działalności i niedoborem pracowników, od marca 2020 r. do marca 2022 r. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego (BARR) prowadziła akcję #JestPraca, w ramach której w specjalnej zakładce na stronie BARR na bieżąco publikowane były informacje pozyskane od lokalnych pracodawców o prowadzonych rekrutacjach pracowników.

Akcja #JestPraca w liczbach:

 • 2 lata funkcjonowania zakładki #JestPraca (marzec 2020 r. – marzec 2022 r.),
 • 50 przedsiębiorców, którzy zgłosili w tym czasie do BARR swoje oferty pracy,
 • 747 wakatów zgłoszonych w ramach akcji #JestPraca,
 • 351 stanowiska, na które prowadzono rekrutacje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracodawcom za udział w naszej inicjatywie. Mamy nadzieję, że akcja #JestPraca przyczyniła się do poprawy sytuacji osób bezpośrednio dotkniętych gospodarczymi skutkami pandemii i choć częściowo pomogła w sprostaniu ogromnym wyzwaniom, w obliczu których stanął w tym czasie cały sektor biznesu.

Akcja Akceleracja!

Akcja_akceleracja_baner_www (002)

Myślisz o założeniu własnej firmy? „Akcja Akceleracja!” to program Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oferujący praktyczną ścieżkę wsparcia dla osób pragnących prowadzić działalność gospodarczą i które chcą profesjonalnie przygotować się do roli przedsiębiorcy. „Akcja Akceleracja!” składa się z czterech kroków.

Pierwszym z nich jest to udział w „Spotkaniu z przedsiębiorczością – jak założyć i rozwinąć własną firmę”, podczas którego można się dowiedzieć, gdzie na lokalnym rynku szukać wsparcia na własny biznes. Spotkania te organizowane są przez BARR w partnerstwie z innymi instytucjami otoczenia biznesu z regionu, dzięki czemu uczestnicy mają najświeższe informacje na temat dostępnych instrumentów z „pierwszej ręki”.

Drugi krok polega na stopniowym zdobywaniu kompetencji przydatnych w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Biorąc udział w szkoleniach uczestnicy mają okazję wygenerować własny pomysł na biznes, opracować jego model, stworzyć biznesplan i dowiedzieć się, jak dopełnić formalności związanych z zarejestrowaniem działalności gospodarczej.

Ostatnim elementem programu są cieszące się dużą frekwencją konferencje „Start-Up Bydgoszcz!”, które poszerzają biznesową wiedzę uczestników, dostarczają przykładów dobrych praktyk, ułatwiają networking oraz pomagają budować lokalną społeczność młodych przedsiębiorców. To zarazem szansa dla tych bardziej doświadczonych w biznesie, by zaprezentować swoje pomysły i osiągnięcia czy podzielić się cennymi wskazówkami. Każdej edycji tego wydarzenia towarzyszy inna tematyka, a sala konferencyjna zawsze wypełnia się po brzegi.

Z oferowanej ścieżki wsparcia do tej pory skorzystało już kilkadziesiąt osób. Jak udział w „Akcji Akceleracja!” pomógł dotychczasowym uczestnikom w postawieniu swoich pierwszych kroków w biznesie?

Więcej informacji o „Akacji Akceleracja” znajdziesz w zakładce Zostań Przedsiębiorcą.

Jeśli chcesz wziąć udział w kompleksowej ścieżce przygotowującej do otwarcia własnego biznesu, wypełnij formularz zgłoszeniowy.

REFERENCJE

Co mówią uczestnicy Akcji Akceleracja!?

Akcja Akceleracja!
W OBIEKTYWIE

Szkoła Biznesu

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego rokrocznie realizuje projekt „Szkoła Biznesu”, którego celem jest poszerzanie wiedzy i rozwijanie kompetencji zawodowych przedsiębiorców oraz ich pracowników. Przez cały rok realizowane są bezpłatne szkolenia, warsztaty i seminaria (także w formie online), poświęcone ważnym sferom prowadzenia działalności gospodarczej, m.in.: zmianom w przepisach prawa, regulacjom podatkowym czy zagadnieniom z zakresu zarządzania, sprzedaży i promocji firmy.

Realizację „Szkoły Biznesu” wspierają liczni partnerzy BARR, wśród których znajdują się lokalne instytucje otoczenia biznesu, urzędy, organizacje pozarządowe oraz firmy.

Spotkania z przedsiębiorczością

To regularne spotkania dla osób myślących o założeniu własnej działalności i chcących rozwijać swoją firmę z przedstawicielami BARR oraz lokalnych instytucji otoczenia biznesu. Podczas tych wydarzeń uczestnicy otrzymują rzetelne informacje o aktualnie realizowanych formach wsparcia, z których mogą skorzystać.

Zaletą „Spotkań z przedsiębiorczością” jest także możliwość bezpośredniej rozmowy z ekspertem reprezentującym daną instytucję i zadania mu szczegółowych pytań o oferowany instrument wsparcia. Dzięki temu uczestnicy mają najświeższe informacje z tzw. „pierwszej ręki”.

Konferencje „Start-up Bydgoszcz!”

„Start-Up Bydgoszcz!” to cykl konferencji organizowanych przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego, skierowany do osób posiadających innowacyjne pomysły na biznes oraz tych, którzy już prowadzą swoją firmę i chcą podzielić się swoim doświadczeniem lub zainspirować do dalszego rozwoju.

Spotkania poszerzają biznesową wiedzę uczestników, dostarczają przykładów dobrych praktyk, ułatwiają networking oraz pomagają budować lokalną społeczność młodych przedsiębiorców. To zarazem szansa dla osób bardziej doświadczonych w biznesie, by zaprezentować swoje pomysły i osiągnięcia czy podzielić się cennymi wskazówkami.

Każda edycja konferencji „Start-Up Bydgoszcz!” to inny temat. Do tej pory uczestnicy konferencji dyskutowali m.in. o konsekwencjach pandemii koronawirusa dla biznesu, kompetencjach miękkich przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, różnych formach promocji swojej firmy, możliwościach rozwoju lokalnej branży IT czy o nowoczesnych trendach wykorzystywanych w branży HR.

Doradztwo zawodowe

Poznaj swoje kompetencje zawodowe i przedsiębiorcze

Zbadaj swoje kompetencje i zainteresowania zawodowe

Jeśli zastanawiasz się na jakie iść studia, myślisz o zmianie zawodu i chcesz dobrze przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych – sprawdź siebie w testach kompetencji zawodowych i kwestionariuszach zainteresowań. Przez cały rok możesz wziąć udział w akcji przygotowanej przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego i Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy. Doradca zawodowy w wirtualnym pokoju omówi z Tobą wyniki i ułatwi podjęcie decyzji dotyczącej kolejnych etapów Twojej kariery zawodowej.

Zapisz się na test kompetencji zawodowych

Zapisz się na badanie zainteresowań zawodowych

Skonsultuj CV i list motywacyjny

Wyślij ekspertowi także swój list motywacyjny i CV, a dowiesz się, jak je przygotować, by był atrakcyjny dla przyszłego pracodawcy.

Zapisz się na konsultacje dokumentów aplikacyjnych

Czy sprawdzisz się jako przedsiębiorca?

Jeśli myślisz o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, możesz wziąć udział w badaniu Twojego proprzedsiębiorczego potencjału i sprawdzić, jakie kompetencje pomogą Ci w prowadzeniu swojego biznesu.

Zapisz się na badanie kompetencji przedsiębiorczych

Zagraj w symulację prowadzenia biznesu

Dzięki symulacji biznesowej przejdziesz przez cały proces planowania własnej firmy – od wymyślenia nazwy aż po rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej. Twoim zadaniem będzie:

 • ustalenie nazwy i misji firmy,
 • popracowanie usług do sprzedaży,
 • zaplanowanie zatrudnienia i zakup sprzętów,
 • oszacowanie cen,
 • prognoza finansowa firmy,
 • rejestracja działalności gospodarczej CEIDG,
 • organizowanie, planowanie i zarządzanie przedsiębiorstwem w celu utrzymania jego na rynku

Zagraj w symulację prowadzenia biznesu

Translate »