Bydgoszcz to miasto harmonii i równowagi, idealnie łączące dziedzictwo przemysłowe z nowoczesnymi technologiami, dbające o naturę i stale inwestujące, by stawać się coraz bardziej przyjaznym miejscem dla mieszkańców i dla ludzi biznesu – a to właśnie wskaźniki jakości życia mają coraz większe znaczenie dla dalszego rozwijania inwestycji w polskich miastach. Z powodzeniem można tu odnaleźć tak ceniony dziś „work-life balance”, czyli przestrzeń na pracę, życie rodzinne i realizację swoich pasji.

Bydgoszcz jest nie tylko najważniejszym w regionie ośrodkiem biznesowym i akademickim, lecz także kulturalnym i sportowym. Swoją ofertą przyciąga coraz większe grono inwestorów i turystów, a jednocześnie pozostaje miejscem przyjaznym do życia.

To również najbardziej „zielone” miasto w Polsce, a mieszkańcy i goście aktywnie korzystają z licznych parków, kompleksów leśnych czy urokliwych przestrzeni położonej w samym sercu miasta Wyspy Młyńskiej. Zdrowego relaksu i pozytywnej energii zaczerpnąć można także nad brzegami przepływającej przez centrum Bydgoszczy rzeki Brdy.

Obok tętniących życiem głównych ulic i placów, w Bydgoszczy można też odnaleźć wiele cichych, bocznych uliczek i zaułków, oferujących nietypowe, a zarazem klimatyczne miejsca, które coraz częściej zdobywają nagrody w branżowych konkursach – to m.in. alternatywne kawiarnie, niewielkie puby z lokalnym browarem, restauracje serwujące przysmaki z różnych zakątków świata, secesyjna architektura czy unikatowe muzea, związane z przemysłową historią miasta. Tu każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie.